17 درصد از قبوض مشترکان برق اصفهان مشمول طرح "برق امید" شد

17 درصد از قبوض مشترکان برق اصفهان مشمول طرح "برق امید" شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا پیرپیران" در این باره گفت: طرح برق امید در شهریورماه به تصویب هیئت وزیران رسید و مورد تایید مسئولان کشور قرار گرفت که هدف از اجرای این طرح قدردانی از مشترکان کم مصرف و تشویق مشترکان پر مصرف به صرفه‌جویی بیشتر است.
وی در ادامه گفت: یارانه‌ای بودن قیمت برق در سال‌های متمادی از یک سو و گسترش وسایل برقی از سوی دیگر سبب استفاده بی‌رویه از این انرژی شد و همچنین سرازیر شدن کالاهای درجه 2 و 3 خارجی شرایط را برای مدیریت مصرف سخت‌تر کرد، اما در کنار این شرایط مطرح شدن اصلاح الگوی مصرف در پیش از دبستان، مدارس و در بین خانواده‌ها جریان خوبی را رقم زد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان ادامه داد: همچنین در این بین دولت نیز تلاش کرد که در چندین مرحله با واقعی کردن قیمت‌ها مصرف مشترکان را به حداقل و استاندارد نزدیک کند و به عبارتی به دنبال ساختن نیروگاه‌های مجازی برای مردم بود.
وی تصریح کرد: اما در بخش خانگی همچنان دغدغه کاهش مصرف وجود داشت و می‌بایست عرضه و تقاضا به یک الگو  مناسب می‌رسید که پس از تلاش‌های زیاد راه حل این مسئله توسط دولت و وزیر نیرو مطرح شد و «برق امید بود که مشترکان را به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم بندی کرد و برای مشترکان کم مصرف تخفیف 100 درصدی  هزینه برق مصرفی مطرح شد.
پیرپیران خاطرنشان کرد: از سال 97 الگوی مصرفی برای مشترکان در ماه‌های گرم و غیر گرم سال در مناطق مختلف کشور تهیه و تدوین شد به طوری که اصفهان جزو بخش‌های غیر گرمسیر و عادی قرار گرفت.
وی افزود: مشترکانی که در ماه‌های گرم سال یعنی خرداد، تیر، مرداد و شهریور 300 کیلووات و ماه‌های غیر گرم 200 کیلووات به صورت سرانه ماهانه مصرف داشته باشند جزو مشترکان خوش مصرف و مشترکانی که بیش از مقادیر اعلام شده مصرف داشته باشند به عنوان پرمصرف محسوب می‌شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان گفت: در سال 99 طرح برق امید کلید خورد که علاوه بر الگوی قبلی برای فصول گرم سال مصرف کمتر از 100 کیلووات ساعت و برای فصول غیرگرم 80 کیلووات را به عنوان مشترکان کم مصرف تعیین می‌کند و این مشترکان مشمول تخفیف 100 درصدی هزینه برق مصرفی می‌‌شوند.
پیرپیران به مزایای این طرح اشاره کرد و گفت: تغییر نگرش مصرف کنندگان بخش خانگی به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده از جمله مزایای این طرح است.
وی ادامه داد: نخستین دوره اجرایی طرح برق امید در قبوض آبان‌ماه مشترکان مشاهده شد و در دو حوزه شهری و روستایی در ارزیابی صورت گرفته تا پایان سال گذشته 17 درصد از قبوض صادرشده در بازه زمانی آبان تا پایان اسفند ماه مشمول طرح برق امید و تخفیف 100 درصدی قرار گرفته‌اند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات