لزوم آبرسانی سیار به ۳۰۰ روستای کرمانشاه در تابستان سال جاری

لزوم آبرسانی سیار به ۳۰۰ روستای کرمانشاه در تابستان سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا کاکاوند" در جلسه ستاد برنامه‌ریزی برای عبور از تنش آبی در کرمانشاه طی سال جاری که با حضور فرماندار شهر کرمانشاه و بخشداران سطح این استان در سالن جلسات اداره کل آب و فاضلاب استان کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه کاهش بارندگی‌ها طی فصل آبی جاری موجب کاهش شدید منابع تأمین آب این استان شده است، افزود: در این استان بیش از ۴۰ درصد آب شُرب هدر می‌رود که دلیل عمده این هدر رفت، وجود تأسیسات و شبکه آبرسانی فرسوده است.
وی ادامه داد: امسال خشک‌ترین سال طی ۵۰ سال اخیر به لحاظ بارش‌ها است که با توجه به کاهش شدید بارندگی‌ها پیش‌بینی می‌شود کرمانشاه با یک تنش آبی مواجه شود.
کاکاوند با اشاره به کاهش ۱۸۰ میلی‌متری بارش‌ها نسبت به میانگین بلند مدت در کرمانشاه افزود: این استان طی فصل آبی جاری از نظر کاهش بارندگی‌ها رتبه اول در کشور را دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه کاهش بارندگی‌ها طی فصل آبی جاری موجب کاهش شدید منابع تأمین آب این استان شده است، گفت: در این استان بیش از ۴۰ درصد آب شُرب هدر می‌رود که دلیل عمده این هدر رفت، وجود تأسیسات و شبکه آبرسانی فرسوده است.

کاکاوند به انجام اقداماتی برای کنترل بخشی از این هدر رفت اشاره و تصریح کرد: امسال حدود ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تعمیرات کلی تأسیسات و خطوط و نیز ۳۰۰ میلیارد ریال برای اصلاح شبکه آبرسانی استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه در سال جاری با اختصاص ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار به شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه موافقت کرده اما تاکنون به طور رسمی ابلاغ نشده است.

کاکاوند با بیان اینکه اعتبارات حوزه آب روستایی این استان طی سال جاری افزایش ۲۰ برابری داشته است، خاطر نشان کرد: یکی از منابع اصلی تأمین آب روستاها در استان کرمانشاه، چشمه‌ها است که ۷۲ درصد کاهش ذخیره آبی نسبت به سال گذشته به دلیل کاهش بارندگی‌ها دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه طی سال گذشته به ۵۴ روستا در سطح این استان با تانکر آبرسانی سیار صورت می‌گرفت، افزود: در فروردین ماه سال جاری به ۱۲۸ روستا آبرسانی سیار شده و پیش بینی می‌شود طی تابستان این تعداد به ۳۰۰ روستا نیز برسد.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات