​13 پروژه صنعت آب و برق در استان يزد آغاز و به بهره‌برداري رسيد

​13 پروژه صنعت آب و برق در استان يزد آغاز و به بهره‌برداري رسيد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" وزیر نیرو صبح امروز سه شنبه 13 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 259.4 میلیارد تومان را در استان یزد آغاز و افتتاح کرد.
طبق برنامه، پروژه آبرساني به 50 روستا با اعتبار 59.1 ميليارد تومان و با ظرفيت تامين آب 102 ليتر بر ثانيه و جمعيت تحت پوشش 7417 خانوار و افتتاح سه مخزن آب شهرهاي يزد، ميبد و اردکان جمعا به حجم 4500 مترمکعب با اعتبار 52.5 ميليارد تومان در اين سفر به بهره‌برداري رسيد.
همچنين در این سفر، وزير نيرو 7 پروژه توسعه و بهينه سازي شبکه آب شامل شبکه دوم آب شهر ميبد با اعتبار 10 ميليارد تومان، بازسازي و توسعه شبکه و خط انتقال با اعتبار 45 ميليارد تومان، حفر و تجهيز 15 حلقه چاه با اعتبار 35 ميليارد تومان، تاسيسات جمع‌آوري، انتقال و تصفيه خانه فاضلاب روستاي اسلاميه با اعتبار 12.5 ميليارد تومان، ساخت ايستگاه پمپاژ به همراه ساخت مخزن هوايي با اعتبار 7 ميليارد تومان، آزمايشگاه ميکروبي شهر اردکان با اعتبار 0.5 ميليارد تومان و بازچرخاني آب خاکستري شهر هرات با اعتبار 0.3 ميليارد تومان را افتتاح کرد.
بر اساس اين گزارش، در بخش برق، پروژه برق‌رساني به روستاي پتکستان به‌منظور رونق کشاورزي و دامداري و عدم مهاجرت به شهرها با اعتبار 2.5 ميليارد تومان به بهره‌برداري رسيد.
این گزارش می‌افزاید، آغاز عمليات اجرايي افزايش ظرفيت پست 132 کيلوولت مروست جهت افزايش قابليت اطمينان شبکه برق شهرستان خاتم و تامين برق متقاضيان صنعتي و معدني با اعتبار 35 ميليارد تومان، آخرين پروژه‌اي بود که در قالب یازدهمین هفته پویش  #هرهفته_الف_ب_ایران انجام شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات