افزایش 5 درجه‌ای دما طی روزهای آتی/ شهروندان در مصرف برق، هرچه بیشتر صرفه‌جویی کنند

افزایش 5 درجه‌ای دما طی روزهای آتی/ شهروندان در مصرف برق، هرچه بیشتر صرفه‌جویی کنند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عادل کاظمی" تصریح کرد: به علت افزايش 5 درجه‌اي دما از اواسط هفته جاري تا اوايل تيرماه در منطقه، شاهد افزايش مصرف انرژی خواهیم بود، لذا از شهروندان و مشترکان فهیم تقاضا داریم با خودداری از مصرف همزمان وسایل برقی در ساعات پیک (12 تا 22) ما را در مدیریت مصرف یاری رسانند.
وی یادآور شد: مطابق پیش‌بینی‌های هواشناسی، دمای هوا در روزهای آتی به 37 درجه‌ی سانتی‌‌گراد خواهد رسید و پيش‌بيني مي‌شود مقدار پيك در این روزها به 840 مگاوات برسد. طبق تجربه‌ی سال‌های پیشین، امسال پيش‌بيني مي‌شود با افزايش رشد وسایل سرمایشی، مصرف برق 840 مگاواتی را براي دماي 37 درجه شاهد باشیم. با لحاظ رشد مصرف 7 درصدي و افزايش دما براي سال 1400 در مقايسه با سال99 پيش‌بيني مي‌شود ميزان پيك 938 مگاواتي را در اواخر تير ماه تجربه کنیم .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از مشترکان خواست با تنظیم دمای کولرهای خود در دمای آسایش، یعنی25 درجه سانتی‌گراد به تداوم تامین برق کمک کنند .
وی اضافه کرد: در بخش کشاورزی نیز با اعلام ساعت 12 الی 18 به عنوان ساعات پیک بار، از کشاورزان خواسته شده جهت مدیریت مصرف آب و برق استفاده از پمپ‌های آب کشاورزی را در ساعات 9 الی 22 محدود نمایند .
به گفته‌ی وی؛ برای ادارات نیز ساعت 11 الی 13 ساعات اوج مصرف عنوان شده و از آنها خواسته شده تا با کاهش 50 درصدی مصرف خود نسبت به دوره‌ی مشابه سال گذشته در این ساعات از مولدهای اضطراری خود استفاده کنند و از ساعت 13 به بعد 90 درصد مصرف برق خود را کاهش دهند .
وی در پایان افزود: در بخش صنعتی و تجاری نیز ساعت 12 الی 18 ساعت اوج مصرف بوده و صنایع بالای 3 مگاوات نیز بر اساس مصوبه اخیر هیئت وزیران می‌بایست از ساعت 12 تا 21 نسبت به کاهش 60 درصدی مصرف برق خود اقدام کنند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات