چهارشنبه و پنجشنبه خلیج فارس مواج و توفانی است ،شناورها تردد نکنند

چهارشنبه و پنجشنبه خلیج فارس مواج و توفانی است ،شناورها تردد نکنند

http://www.bananews.ir/مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری به سبب وزش باد شدید ،خلیج فارس مواج و توفانی است و از شناورها درخواست شده به ویژه در مناطق شمال خلیج فارس از تردد ،بارگیری و تخلیه بار خودداری کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از سامانه اطلاع رسانی سازمان مذکور ،'عبدالرضا امیدوار شهری' افزود:به دلیل وزش باد شدید در استانهای خوزستان و بوشهر از اواخر سه شنبه (امروز) و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری احتمال تخریب بناها و شبکه انتقال نیرو پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد:از عصر سه شنبه و طی روز چهارشنبه بارش در استان های کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، لرستان ، چهارمحال وبختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، شمال و شرق خوزستان و نیمه شمالی استان فارس تشدید می شود .

به گفته ی امیدوار براثر بارش مذکور ،آبگرفتگی معابر عمومی و به سبب بارش برف اختلال در تردد جاده ای مناطق سردسیر پیش بینی می شود. ضمن اینکه این شرایط در روز پنجشنبه به استانهای فارس ، کهگیلویه و بویراحمد محدود خواهد شد .

وی افزود: طی روز پنجشنبه در استانهای واقع در نیمه غربی و روز جمعه در استانهای واقع در نیمه شرقی کشور دمای هوا بین شش تا ۱۲ درجه کاهش می یابد و پیش بینی می شود این هوای سرد تا اواسط هفته آینده در کشور ماندگار باشد .

امیدوار با بیان اینکه در روز چهارشنبه به سبب وزش باد جنوبی، دمای هوا در سواحل دریای خزر افزایش خواهد یافت ، گفت : روز پنجشنبه به سبب بارش باران و برف در استانهای گیلان و مازندران آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال در گذرگاه های کوهستانی این استانها قابل پیش بینی است.

وی افزود : روز جمعه این وضعیت به استانهای مازندران ،گلستان ، شمال سمنان ،خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی محدود می شود .

همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری دریای خزر به علت وزش باد شدید توفانی خواهد بود.

 

 

    نظرات