باران تابستانه ۳ میلیون مترمکعب آب وارد سد گلستان کرد

باران تابستانه ۳ میلیون مترمکعب آب وارد سد گلستان کرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جواد تیموری" اظهار کرد: ورود این حجم آب به سد گلستان که پیش از این بر اثر کاهش ۳۰ درصدی بارش‌های سال آب جاری نسبت به متوسط بلندمدت و وقوع پدیده خشکسالی، خشک شده بود، قابل توجه است.
وی افزود: هم اکنون ورودی آب به سدهای بوستان، گلستان و برخی سدهای دیگر ادامه دارد که افزایش آب آنها را طی چند روز آتی تا زمان قطع جریان سیلاب به‌همراه خواهد داشت.
تیموری اضافه کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته در گلستان و در حوضه نکارود سه میلی‌متر، حوضه خلیج گرگان و قره سو به ترتیب حدود ۹ و ۱۰ میلی‌متر، حوضه اترک حدود ۲۱ میلی‌متر و حوضه گرگان‌رود و ۱۷ سرشاخه آن به طور میانگین حدود ۲۷ میلی‌متر باران باریده است.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان ادامه داد: حجم آب حاصل از بارش‌های اخیر که مطابق اعلام هواشناسی تا عصر امروز نیز ادامه دارد، پس از پایان باران توسط کارشناسان این شرکت محاسبه و اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی افزود: هم اکنون ذخیره آب سدهای استان حدود ۵۲ میلیون متر مکعب معادل ۲۱ درصد ظرفیت سدهای استان است، در صورتی که سدهای استان در مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد ظرفیت، معادل ۱۲۲ میلیون متر مکعب آب داشت.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات