روباتی که در خانه می چرخد و همه جا را گرم می کند

روباتی که در خانه می چرخد و همه جا را گرم می کند

www.BanaNews.irروبات جدیدی معرفی شده است که قادر است در سراسر اتاقهای خانه یا اداره حرکت کند و محیطهای سردتر را گرم کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) نخستین ماشینهای روباتیک تجاری خانگی، جاروبرقی های روباتیک بودند که در سال ۲۰۱۰ عرضه شدند. این روباتها می توانند به طور خودکار خانه را تمیز کنند. اکنون به نظر می رسد که نسل جدیدی از خانواده های روباتهای خانه دار وارد بازار شده اند که وظایفی فراتر از جارو کشیدن و تمیز کردن خانه را به عهده می گیرند.

در روزهای اخیر، روباتی به نامH800 معرفی شد که در سکوت کامل به تمام اتاقهای خانه یا اداره سر می کشد و مکانهایی را که به هوای تازه نیاز دارند، تهویه می کند.

اکنون طرح مفهومی روباتی به نام H-Agent معرفی شده که قادر است محیطهای سردتر خانه یا اداره را گرم کند. به ویژه این روبات می تواند دنبال شما به اتاقهای مختلف بیاید و گرمای آنها را تامین کند.

این روبات به خاطر حسگرها و مواد ویژه ای که دارد درک می کند که چه منطقه ای از آپارتمان گرمتر است. بنابراین می تواند نزدیکترین منابع احتمالی را شناسایی کند (شومینه، شوفاژ، بخاری ...)، به آنها نزدیک شود و گرما جذب کند.

سپس به اتاقهای سردتر می رود و این گرما را برای حفظ تعادل دما در محیطهای با دمای کمتر ساطع می کند.

براساس گزارش گیزمودو، این بدان معنی است که H-Agent به تنهایی قادر به تولید گرما نیست اما می تواند آنها را جذب کند.

 

 

    نظرات