گرانی، بازارمسکن را بارکود مواجه کرد

گرانی، بازارمسکن را بارکود مواجه کرد

www.BanaNews.irفعالان بازار مسکن رکود خرید و فروش مسکن در تهران در شرایط فعلی را در نتیجه افزایش قیمتها و کاهش قدرت خرید مردم می‌دانند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) خرید و فروش مسکن در ماههای آخر سال هم نتوانسته رونق زیادی پیدا کند و با وجود افزایش قیمت در برخی از مناطق تهران، اما بازهم بازار مسکن با رکود همراه است که البته فعالان بازار، افزایش قیمت را دلیل رکود بازار مسکن می دانند.

به گفته مشاوران املاک، بازار شب عید مسکن، امسال به نسبت سالهای پیش از این، رونق کمتری دارد و متقاضیان کمتری به بنگاه‌های املاک مراجعه می کنند که البته ممکن است تاپایان سال این رویه تغییراتی هم داشته باشد اما قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مردم یکی از دلایلی است که بازار را با رکود مواجه کرده است.

افزایش قیمت در برخی از مناطق شهر تهران باعث شده است که قیمت هر متر مربع آپارتمان در نقاط مختلف تهران با یکدیگر یکسان شود، این در حالی است که در گذشته اختلاف قیمت زیادی بین این منطقه ها وجود داشت. در واقع افزایش قیمت آپارتمان در محله های متوسط و حتی پایین شهر تهران بیش از نقاط شمالی تهران بوده است.

قیمت آپارتمان در برخی از محله های تهران

هم اکنون آپارتمان ۴۳ متری در نواب زیر همکف و با عمر ۱۰ ساله به قیمت ۵۱ میلیون تومان به فروش می رسد و ۴۱ متری در خیابان هاشمی ۲۱ متری جی ۵۶ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

برای آپارتمان ۴۰ متری در هاشمی بدون پارکینگ هم ۷۰ میلیون تومان قیمت تعیین شده است و ۳۲ متری در محدوده سبلان شمالی طبقه سوم ۶۲ میلیون تومان به فروش می رسد.

همچنین آپارتمان ۴۰ متری نوساز در پونک، ایران زمین شمالی هم به قیمت ۱۴۵ میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است و ۵۰ متری در خیابان کمیل با عمر ۸ ساله و بدون پارکینگ متری یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به فروش می رسد.

یک آپارتمان نوساز با متراژ ۵۰ متر در منطقه فرمانیه با پارکینگ و انباری به قیمت ۲۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و ۵۵ متری و نوساز در جوادیه هم متری یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

 

 

    نظرات