برنامه ریزی از ضرورت های مدیریتی است/ طراحی مدل EFQM جهت تعالی سازمان های شهرداری

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار ارومیه گفت:  در حوزه برنامه ریزی، مدل  EFQM جهت تعالی سازمان ها  طراحی شده است.

به گزارش ارتباطات و امور بین شهرداری ارومیه؛ صادق حسین دوستی در مراسم گرامیداشت روز آمار و برنامه ریزی در محل سالن اجتماعات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری بیان کرد:  آمار و اطلاعات پایه و اساس برنامه ریزی بوده و برنامه ریزی در امور از احکام و آموزهای دینی و سفارشات ائمه اطهار (ع) واز ضرورت های مدیریتی است.
وی با بیان این که معاونت برنامه ریزی در بحث برنامه ریزی مدل  EFQM جهت تعالی سازمان ها را طراحی کرده است،  عنوان کرد:  EFQM  با هدف ارتقاء بهره روی و  كیفی خدمات در سازمان‌ها اجرا می شود و بر اساس آن می توان سازمان را ارزیابی کرد.

حسین دوستی گفت:  در طرح تعالی سازمانی برای ارزیابی یک سازمان نسبت به تدوین شاخص های ویژه آن حوزه اقدام می شود.

به گفته  وی برخی از اين شاخص ها ويژگی های جهانی دارد و برخی نيز بصورت محلی تدوين می شود و این شاخص های ویژگی دارد که هر سازمان را با سازمان مشابه در شهرداری های کشور و یا هر سازمان را با سازمان خودش در مقاطع زمانی مختلف  مقایسه می کند.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار ارومیه اظهار کرد:  تمام تلاش ها طی چند سال اخیر بر آن معطوف شده که با استفاده از پتانسیل های داخلی با مطالعه به شاخص هایی دست یابیم که بر اساس  آن سازمان ها را بررسی و ارتقاء دهیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات