نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان در رتبه دوم تولید برق کشور

نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان در رتبه دوم تولید برق کشور

http://www.bananews.ir/نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان با دو هزار مگاوات تولید برق در جایگاه دومین نیروگاه کشور از این نظر قرار دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیرعامل نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان با بیان این مطلب افزود: برای ساخت و راه‌اندازی این نیروگاه که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۷۸ آغاز شده و در سال ۱۳۸۹ به طور کامل به بهره‌برداری رسیده است، تاکنون یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و هزینه شده است.

مجید تیرافکن افزود: با گسترش شبکه در منطقه که به مصرف بسیار زیاد و افت ولتاژ در سال‌های گذشته منجر شد، ضرورت داشت که نیروگاه کرمان در مدار قرار بگیرد و بر همین اساس راندمان نیروگاه هم از ۳۳ درصد در حالت عادی به ۵۰ درصد در حالت سیکل ترکیبی و استفاده از خروجی‌های تولید رسیده است.

وی گفت: در سال‌جاری تعهد تولید برق نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان ۹ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۱۸۵ مگاوات است که تا پایان دی ماه امسال هشت میلیون و ۵۱۸ هزار و ۹۷۲ هزار مگاوات در این نیروگاه، برق تولید شده و این میزان تولید تا دی ماه سال‌جاری ۶/۳ درصد نسبت به میزان تعهد شده افزایش داشته است.

مدیرعامل نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان در پایان گفت: ۴۱۳ نفر نیروی متخصص و ماهر در نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان مشغول به کار هستند.

 

 

 

    نظرات