سرانه آموزشی شهرک استاد شهریار ارتقا یابد/ 40 درصد ارومیه قولنامه ای بوده و عوارضی پرداخت نمی کنند

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: درصد ارومیه قولنامه ای بوده و عوارضی پرداخت نمی کنند.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور در دیدار مردمی با اهالی منطقه شهرک شهریار در مسجد امام خمینی(ره) اظهار کرد: باید از سد معبر در بلوار استاد شهریار جهت رفاه و آسایش اهالی جلوگیری کرد چرا که این کار موجب روانسازی ترافیک می شود.
وی افزود: باید توازن و تساوی در ارائه خدمات به خیابان ها و کوچه های مختلف را در تمامی محلات شهر و به ویژه در مناطق مختلف شهرک شهریار شاهد باشیم.
رییس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: باید در بررسی مشکلات مردم و اهالی منطقه به صورت صریح باید حل و یا عدم حل به اطلاع آنها رسانده شده و از دادن وعده وعید خودداری شود.
خلیل پور ادامه داد: بالاترین تراکم دانش آموز در ارومیه در مدارس منطقه شهرک استاد شهریار است و باید مدیریت شهری با اعطا زمین مناسب برای فضای آموزشی در افزایش سرانه آموزشی نقش خود را ایفا کند.
وی تصریح کرد:  در خصوص خرید و فروش احشام در محدوده شهری معاونت خدمات شهری شهرداری ارومیه باید هرچه سریعتر نسبت به جمع آوری و مقابله با این موضوع اقدام کند.
خلیل پور عنوان کرد: عدم استقرار ایستگاههای اتوبوس استاندارد در خیابان حیدربابا غیرقابل پذیرش است و سازمان حمل و نقل بار و مسافر باید در اسرع وقت نسبت به جاسازی ایستگاههای استاندارد اقدام کند.
وی اظهار کرد: لازمه توسعه شهری مشارکت شهروندان در حوزه های مختلف شهری است.
خلیل پور ادامه داد: 40 درصد ارومیه تفکیک قولنامه ای است و شهرداری نمی تواند از آنها هیچ عوارضی دریافت کند اما مجبور است به تمامی سطح شهر و محلات مختلف خدمات ارائه کند.
رییس شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه مشکل اصلی شهرک استاد شهریار سد معبر است، خاطرنشان کرد: بعضی از مشکلات دیگر نیازمند زمان برای هماهنگی بین دستگاهها است و بعضی مشکلات نیز باید با تأمین منابع مالی حل کرد و با پرداخت به موقع حق و حقوق شهرداری نسبت به حل مشکلات کمک کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات