میزان بارندگی در کشور تا  نیمه آذرماه به 33 میلی‌متر رسید/ کاهش 39 درصدی بارش‌ها نسبت به سال گذشته

میزان بارندگی در کشور تا  نیمه آذرماه به 33 میلی‌متر رسید/ کاهش 39 درصدی بارش‌ها نسبت به سال گذشته

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه) تا 12 آذرماه به 32.6 میلی‌متر رسیده که این رقم در مقایسه با بارش‌های مدت مشابه سال گذشته (53.1 میلی‌متر) کاهش 39 درصدی و در مقایسه با میانگین بلندمدت با حدود 40.6 میلی‌متر بارندگی، کاهش 20 درصدی را نشان می‌دهد.
بعد از تداوم بارندگی‌‌ها در هفته‌های اخیر نگاهی به وضعیت بارش مناطق مختلف کشور نشان می‌دهد که در این بازه زمانی استان‌های گیلان با 429.9 میلی‌متر، مازندران با 243.8 میلی‌متر و گلستان بدون تغییر با 100.6 میلی‌متر بارندگی به ترتیب پربارش‌ترین استان‌های کشور بوده‌اند.
بررسی‌ بارش‌ها در سراسر کشور حاکی از این است که در حال حاضر استان‌های مرکزی و جنوبی کشور وضعیت نامناسب بارشی را نسبت به مدت مشابه پارسال تجربه کرده‌اند که در این میان استان سمنان با 5.9 میلی‌متر، سیستان و بلوچستان با 6 میلی‌متر و خراسان رضوی نیز با 7.5 میلی‌متر بارندگی به ترتیب سه استان کم‌بارش کشور از ابتدای سال آبی جاری تا روز 12 آذرماه بوده‌اند.
طبق این آمار، میزان بارندگی در دو استان‌ فارس و ایلام نسبت به متوسط بلندمدت (۵۲ ساله) به ترتیب 76 و 68 درصد کاهش داشته، هرچند از 31 استان کشور که بارندگی مناسبی نسبت به سال گذشته داشته‌اند نیز 24 استان دارای کاهش بارش هستند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات