قیمت برخی از آپارتمانها در تهران

قیمت برخی از آپارتمانها در تهران

http://www.bananews.ir/در حالی وزیر راه و شهرسازی از ثبات اجاره بها در سال آینده و تاثیر نرخ سود بانکی بر قیمتها خبر می دهد که مستاجران با دورخیز موجران برای افزایش قیمت مواجه شده‌اند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با وجود اینکه وزیر راه و شهرسازی به تازگی اعلام کرده است که سال آینده اجاره بها افزایش پیدا نمی کند و دلیل این امر را افزایش نرخ سود بانکی دانسته است اما هنوز چند هفته ای مانده به پایان سال، مالکان بدون توجه به شرایط مستاجران و حتی بیش از نرخ تورم، اجاره بها را افزایش داده اند که به طور حتم در قراردادهای جدید اجاره بها، این موضوع کاملا قابل مشاهده خواهد بود زیرا اغلب صاحبخانه ها از ۱۰ تا ۳۰ درصد بنا به موقعیت ملک به قیمت اجاره بها اضافه کرده اند.

گرچه علی نیکزاد، افتتاحهای مسکن مهر را در سال آینده دلیل محکم دیگری بر عدم افزایش قیمتها می داند اما به نظر می رسد که هنوز سال آینده شروع نشده اجاره بها سیر صعودی پیدا کرده است و موجران هم به مستاجران اولتیماتوم افزایش قیمت را داده اند.

یکی از مستاجران در منطقه نارمک تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: هفته گذشته نامه کوتاهی را از صاحبخانه مان دریافت کردیم که در آن نوشته شده بود، باید ۵ میلیون به پول رهن و ۳۰۰ هزار تومان به اجاره هر ماه اضافه کنید، یعنی باید ۲۰ میلیون تومان رهن و ماهیانه یک میلیون تومان پرداخت کنیم.

مستاجر دیگری عنوان کرد که صاحبخانه اجاره ماهیانه ۲۷۰ هزار تومانی را به ۳۲۰ هزار تومان افزایش داده با وجودیکه هنوز موعد قرارداد هم نرسیده است و وقتی نسبت به این موضوع اعتراض کردیم به ما گفت که می توانید خانه دیگری را پیدا کنید.

وی بابیان اینکه مگر نرخ سود بانکی چقدر بالاتر رفته است که بتواند قیمت ها را کاهش دهد، افزود: مبلغ رهن و اجاره که سال گذشته در همین زمان در غرب تهران برای واحد ۸۰ متری ۴۰ میلیون تومان بود الان به ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

بنابراین به نظر می رسد که مالکان قبل از اینکه قیمت های سال آینده و تورم نوروزی مشخص شود برای افزایش قیمت ها دورخیز کرده اند از سویی موجران هم که در شب عید خانه مناسبی را نمی توانند پیدا کنند به اجبار خواسته مالکان را برآورده می کنند.

قیمت برخی از آپارتمان های اجاره ای در تهران

یک آپارتمان ۵۰ متری در خیابان جشنواره طبقه سوم با ۲۰ میلیون تومان رهن اجاره داده می شود و برای واحد ۵۴ متری در تهرانپارس سراج طبقه چهارم ۲۲ میلیون تومان رهن تعیین شده است.

همچنین آپارتمان ۵۵ متری با انباری در خیابان جمهوری، یاسر شمالی ۲۰ میلیون تومان رهن و ۱۵۰ هزار تومان اجاره ماهیانه از سوی مالک اجاره داده می شود و برای اجاره یک آپارتمان ۵۴ متری در خیابان فلسطین جنوبی، یک خوابه با پارکینگ و انباری ۱۰ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است.

واحد ۵۵ متری در خیابان آذربایجان بین خوش و رودکی، دو خوابه با پارکینگ وانباری به قیمت ۲۵ میلیون تومان رهن داده می شود از سویی برای واحد ۳۰ متری در نواب خیابان کمیل هم ۱۲ میلیون تومان رهن تعیین شده است.

یک دستگاه آپارتمان ۳۵ متری در خیابان شکوفه، کرمان هم با ۱۴ میلیون تومان رهن اجاره داده می شود و برای واحد ۵۰ متری یکخوابه در تجریش ۵۵ میلیون تومان رهن تعیین شده است.

آپارتمان ۶۰ متری در خیابان گلبرگ اول ۱۶ متری هم ۲۰ میلیون تومان رهن و ۱۵۰ هزار تومان ماهیانه اجاره داده می شود و برای واحد ۵۴ متری دوخوابه در طوس تقاطع یادگار ۲۵ میلیون تومان رهن تعیین شده است همچنین واحد ۴۶ متری در سلمان فارسی با پارکینگ از سوی مالک با ۱۷ میلیون تومان رهن و ۱۵۰ هزار تومان در هر ماه، اجاره داده می شود.

 

 

    نظرات