تحویل آپارتمان‌های پیش‌ساخته به متقاضیان مسکن مهر

تحویل آپارتمان‌های پیش‌ساخته به متقاضیان مسکن مهر

http://www.bananews.ir/مجری صنعتی سازی مسکن – وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران – از تحویل قریب‌الوقوع آپارتمان‌های فاز دوم صنعتی سازی مسکن مهر به متقاضیان واجد شرایط در استان تهران خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از ایسنا، مهندس علی آزاد- مدیرعامل شرکت مپسا- با بیان این‌که بیش از پنج هزار واحد مسکونی مهر با ۱۰ نوع فن‌آوری نوین ساختمانی در شهر جدید پرند ساخته شده است، گفت: ‌در این پروژه هم‌اکنون مراحل ساخت دو هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی عبور کرده و بعد از پایان عملیات تجهیز خدمات زیربنایی، واحدها تحویل متقاضیان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مپسا تصریح کرد: بیش از ۲۰ تولیدکننده قطعات پیش ساخته مسکن اوایل امسال موفق شدند فاز اول صنعتی سازی مسکن مهر را در فاز سه شهر جدید پرند با تحویل ۱۱۰۰ واحد مسکونی، به اتمام برسانند و حالا این پیمانکاران در فاز ۵ پرند، دومین پروژه بزرگ صنعتی‌سازی مسکن مهر را با ظرفیت پنج هزار و ۴۲۴ واحد مسکونی به آستانه تکمیل و بهره‌برداری رسانده‌اند.

این مسوول دولتی صنعتی‌سازی مسکن همچنین با تاکید بر پیشرفت سریع طرح صنعتی‌سازی در کشور، گفت: درحالیکه این طرح به همت دولت نهم و دهم، آغاز شد اما خیلی سریع، توسعه پیدا کرد به‌طوریکه هم‌اکنون سرعت ساخت و ساز پیمانکاران صنعتی سازی در فاز پنج شهر جدید پرند به دو برابر آنچه در فاز سه این شهر احداث شده،‌افزایش پیدا کرده است، این درحالی است که حجم ساخت و ساز در فاز دوم صنعتی سازی پنج برابر فاز اول بوده است.

مدیرعامل مپسا ابراز امیدواری کرد: در سال ۹۱، کارخانه‌های تولید قطعات پیش ساخته مسکن بتوانند با دریافت پروژه‌های جدید از وزارت راه و شهرسازی، مصالح لازم برای اجرای شیوه‌های نوین سریع‌سازی مسکن را در نقاط مختلف کشور، در دسترس سازندگان قرار دهند.

شرکت مپسا مدیریت پروژه‌های ساختمانی ایران- ساز شرکت‌های وابسته به ایدرو- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران- است که اوایل سال ۸۸ بعد از مصوبه نمایندگان ویژه رییس جمهوری مبنی بر راه‌اندازی کارخانه‌های صنعتی‌سازی مسکن، از طرف دولت مسوول اجرای طرح ملی صنعتی سازی مسکن شد.

 

 

    نظرات