ساخت میزی ویژه تصمیم گیری مدیران صنعتی

ساخت میزی ویژه تصمیم گیری مدیران صنعتی

http://www.bananews.ir/محققان کشور با اجرای پروژه تحقیقاتی سامانه ای را در قالب میز رایانه ای ارائه کردند که مدیران بخشهای صنعتی کشور را در تصمیم سازی یاری می کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید مرتضی علم الهدی- از محققان این پروژه تحقیقاتی در گفتگو با خبرنگار مهر، در این باره گفت: اتاق جلسات تصمیم گیری همواره مملو از اسناد و نقشه های متنوع و دستگاه های الکترونیکی مختلفی است که این امر در برخی مواقع مشکلاتی را برای مدیران ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه طراحی و ساخت این سامانه با توجه به این مشکلات بوده است، اظهار داشت: این طرح با عنوان "میز استراتژی" عرضه شد. این میز سامانه ای است که می تواند انواع لایه های مکانی را همراه با قابلیت های متنوع GIS بر روی این میز ارائه کند.

وی با بیان اینکه این داده ها به صورت بصری ارائه می شود، ادامه داد: با استفاده از این میز می توان انبوهی از اسناد و نقشه ها را در یک صفحه مشاهده کرد.

علم الهدی یادآور شد: این سامانه بررسی اسناد، علامتگذاری، محاسبه و تحلیل مدارک را برای تصمیم سازان میسر می سازد.

این محقق با اشاره به کاربردهای این میز، خاطر نشان کرد: میز استراتژیک عرضه شده برای مدیران بخشهای صنعتی چون نفت، گاز و پتروشیمی، حمل و نقل و راهسازی، مدیران شهری و شهرداریها، پلیس و مراکز کنترل ترافیک، مدیران محیط زیست و محققان زمین شناسی و زلزله شناسی کاربرد دارد.

 

    نظرات