طلب ۹۰ میلیارد تومانی شهرداری اصفهان از دولت

طلب ۹۰ میلیارد تومانی شهرداری اصفهان از دولت

http://www.bananews.ir/به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهردار اصفهان از طلب ۹۰ میلیارد تومانی شهرداری این شهر از دولت، پس از حذف یارانه‌ها خبر داد. سیدمرتضی سقائیان نژاد اظهار کرد: در بحث بافت فرسوده، آب، برق، گاز و تلفن هم قرار بود از محل یارانه‌ها مبلغی به شهرداری‌ها اختصاص یابد که متاسفانه اجرایی نشد.

آغاز حفاری طرح بهشت آباد

شهردار اصفهان در ادامه درباره اجرای طرح بهشت آباد گفت: اکنون زمین این طرح تحویل گرفته شده و فعالیت ۳ دستگاه TBM برای حفاری ۲۰ کیلومتر آغاز شده است.

وی مدت اجرای این طرح را ۸۴ ماه یعنی حدود ۷ سال عنوان و اظهار امیدواری کرد این طرح سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

نقل و انتقال ارز؛ مشکل فراروی پروژه اجلاس سران

سقاییان نژاد در ادامه نقل و انتقال ارز به خارج از کشور را مشکل فراروی طرح اجلاس سران دانست و تصریح کرد: یک ماه است این موضوع، ارسال نقشه‌های مرکز همایش‌های بین‌المللی از سوی مشاور طراح خارجی را تحت شعاع قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری یا عدم‌برگزاری اجلاس سران کشورهای غیر متعهد در اصفهان تاثیری بر اجرای طرح ندارد، گفت: نباید هیچ خللی در روند احداث مرکز همایش‌های بین‌المللی این کلان شهر ایجاد شود.

 

وی با تاکید بر اینکه تمام هم و غم شهرداری ساخت مرکز همایش‌های بین‌المللی است، ادامه داد: شهرداری اصفهان با تمام توان این پروژه را به اتمام خواهد رساند؛ چرا که این پروژه یک فرصت برای توسعه اصفهان است و موجبات افزایش پتانسیل و ظرفیت این کلانشهر را فراهم خواهد ساخت؛ به طوری که ۵۰ سال آینده در این خصوص قضاوت خواهند کرد.

خریداری واگن‌های مترو

شهردار اصفهان در ادامه از امضای قرارداد خرید واگن قطار شهری این کلانشهر در دو جبهه خبر داد و گفت: یک قرارداد بین شرکت پلورسبز برای خریداری ۱۵۰ واگن بالغ بر ۱۳۱ میلیون یورو منعقد شده؛ همچنین این شرکت در نظر دارد یک کارخانه واگن‌سازی راه‌اندازی کند که این مهم در پیشرفت صنعت مترو تاثیر بسزایی خواهد داشت. سقائیان نژاد با اشاره به اینکه تهیه واگن‌های تراموا نیز به شرکت پلور سبز واگذار شده است، خاطرنشان کرد: قرار داد خرید ۱۰۵ واگن مترو از چین نیز منعقد شده وامید است تا ۱۸ ماه دیگر با توجه به تحریم‌های وارده بر کشورمان آماده شود. وی ادامه داد: در صورتی که واگن‌های مترو آماده شود ۱۰ کیلومتر خط اول قطار شهری راه‌اندازی می‌شود و اصفهانی‌ها می‌توانند از این پس با مترو در شهر سفر کنند.

جلوگیری از توسعه شهرک صنعتی محمودآباد

شهردار اصفهان در ادامه به توسعه شهرک صنعتی محمود آباد اشاره کرد و گفت: شهرک صنعتی محمودآباد ۶۰۰ هکتار است و افرادی قصد داشتند آن را به ۹۰۰ هکتار گسترش دهند، ولی در جلسه شورای تامین استان با هرگونه توسعه در شهرک صنعتی محمودآباد مخالفت شد. دکتر سقائیان نژاد بیان کرد: در این جلسه مقرر شد شهرداری‌های اصفهان و شاهین شهر از هر گونه توسعه و ساخت و ساز خلاف جلوگیری کند.

 

 

    نظرات