بلوک‌بندی قیمت و اجاره مسکن در ۳۰۵۰۰ منطقه تهران از فروردین ۹۱

بلوک‌بندی قیمت و اجاره مسکن در ۳۰۵۰۰ منطقه تهران از فروردین ۹۱

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای طرح بلوک بندی قیمت و اجاره مسکن از فروردین سال آینده خبر داد و گفت: در این طرح حداقل،میانگین و حداکثر قیمت و اجاره مسکن در ۳۰۵۰۰ منطقه تهران مشخص و به مشاوران املاک ارائه شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل صومعلو در گفت و گو با فارس افزود: بررسی ابعاد اقتصادی، فنی و حقوقی بلوک بندی قیمت و اجاره مسکن در تهران نهایی شد و طبق قراردادی که با شرکت پست امضا شده است، فایل ۳۰ هزار و ۵۰۰ بلوک در تهران شناسایی و به مشاوران املاک ارائه شد.

وی با بیان اینکه بلوک بندی تا پایان سال جاری اعلام عمومی می شود تاکید کرد:یکی از سیاست های اخیر وزارت راه و شهرسازی ، بلوک بندی قیمت و اجاره مسکن در تهران بود که مراحل کارشناسی خود در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فنی و حقوقی را گذرانده است.

وی اضافه کرد: در این راستا تجارب کشورهای منتخب که سیاست های کنترلی در بخش مسکن داشته اند نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و شواهد حاکی از آن است که در شرایط خاص، سیاست های تحدیدی اتخاذ شده است؛ بر این اساس و با لحاظ جمیع جهات، طرحهای نظارت و بلوک بندی مسکن به عنوان یکی از گزینه ها، مد نظر هستند.

به گفته وی،برای این طرح نیز با شرکت پست قراردادی به امضا رسیده است تا از سامانه آنها استفاده شود.

صومعلو گفت:در این طرح به عنوان مثال وقتی کد پستی یک فرد را وارد می کنید محل زندگی آن فرد مشخص می شود و وقتی که محل زندگی مشخص شد به سامانه املاک و مستغلات می رسیم بعد متوجه می شویم که چند واحد مسکونی در این محله به اجاره یا خرید و فروش با چه مبلغی رسیده است.

معاون امور مسکن وزیر راه و شهرسازی افزود:سپس اتحادیه املاک به ما اعلام می کنند که در این محله در سال ۹۰ چه تعداد واحد مسکونی خرید و فروش شده است و از روی این یک بلوک بندی وسیعی را در حد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی انجام می دهیم و از روی این فایل یک اطلاع رسانی مطلوب انجام می دهیم.

وی اضافه کرد:شرکت پست فایل این بلوک بندی را به وزارت راه و شهرسازی داده است و این وزارتخانه نیز قیمت ها را به صورت واقعی برای مردم اطلاع رسانی خواهد کرد تا هر فردی که خواست یک واحد مسکونی را اجاره کند بتواند به راحتی با دسترسی به این فایل واحد مسکونی خود را اجاره کند.

 

 

    نظرات