درخواست برای شهرستان شدن اشتهارد

درخواست برای شهرستان شدن اشتهارد

http://www.bananews.ir/نماینده کرج، ‌اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وی‍‍ژگی‌ها و جمعیت حدود ۵۰۰ هزار نفری این بخش خواستار ارتقای آن به شهرستان شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فاطمه آجرلو در جلسه شورای اداری شهرستان کرج که با حضور مصطفی محمد نجار وزیر کشور تشکیل شد از وی خواست تا با تصویب لایحه تبدیل این بخش به شهرستان، ‌سرعت خدمتگزاری به مردم در آن افزایش یابد. وی با اشاره به مشکلات کرج از جمله تعداد چهار زندان موجود در آن، بزرگراه‌ها، ‌تملک ساخت بیمارستان، ساماندهی فاضلاب، صنعتی کردن بخش گردشگری، تجهیز حوزه‌های علمیه از نظر سخت افزاری، نوسازی و تعمیر مصلی‌ها، ‌کانون‌های بسیج و قطار شهری کرج تاکید کرد: درآمد شهرداری کرج به تنهایی جوابگوی مشکلات عدیده این کلانشهر به عنوان مرکز استان نیست و نیاز به فعال کردن ردیف‌های بودجه‌ای دارد تا مردم ثمرات و برکات آن را احساس کنند.

عزیز اکبریان، دیگر نماینده کرج نیز با بیان برخی از معضلات و کاستی‌های شهر کرج بخصوص مشکل بیکاری، ‌مراکز ویژه گردشگری، پسماند، ‌فاضلاب، ‌قطار شهری، صدا و سیما و سایت اداری بر لزوم پیگیری و اجرای مصوبات سفرهای ریاست‌جمهوری به استان تاکید کرد. مهندس سید علی آقازاده، شهردار کرج نیز در این جلسه به تشریح مشکلات این کلانشهر پرداخت و افزود:‌ اجرای طرح خط ۲ قطار شهری کرج به‌رغم شش سال کار فقط ۲۰ درصد پیشرفت داشته است.

آقازاده بر لزوم احداث بزرگراه‌های شمالی و جنوبی به منظور کاهش بار ترافیکی این شهرستان تاکید کرد. شهردار کرج همچنین از عدم همکاری برخی از دستگاه‌های دولتی از جمله وزارت نیرو انتقاد و اظهار کرد: طرح ساماندهی ۳۰ هکتار از اراضی حاشیه رودخانه کرج برای گردشگری، ‌مدت دو سال است روی دست مانده و حتی یک ریال‌ از سه میلیارد تومان اعتبارات تخصیصی آن جذب نشده است، همچنین تعداد ۱۰تقاطع غیر همسطح وجود دارد که به دلیل عدم همکاری دستگاه‌ها تاکنون موفق به آزاد کردن زمین آنها نشده‌ایم.

آقازاده در عین حال تاکید کرد:‌ اعتبارات عمرانی این کلانشهر ظرف سه سال گذشته از ۵۰۰ میلیارد تومان به یک هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. پیش از سخنان مسوولان یاد شده، ‌فرماندار کرج گزارشی از روند فعالیت‌های اجرایی در این شهرستان را ارائه داد و افزود:‌ سازندگی در شهرستان کرج و استان البرز در سال‌جاری با حرکت شتابانی آغاز شد و با سرعت چشمگیری به پیش می‌رود.

مهندس ایران‌نژاد اظهار کرد: در سال ۹۰ در نخستین پروژه زیرساختی (آمار نفوس و مسکن) ‌خوشبختانه مقام اول کشور را از آن خود کردیم و در ارتباط با شاخص‌های امنیتی، ‌با اجرای طرح‌های در این ارتباط توانستیم شاخص را به میزان ۲۲ درصد نسبت به سال قبل بهبود بخشیم. وی با بیان این نکته که شهرستان‌های استان البرز به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده، به تعداد پروژه‌ها و رقم اعتبارات آنها در سال‌جاری اشاره و تاکید کرد:‌ تعداد طرح‌ها در سال ۹۰ از نظر تعداد ۴۰۰ درصد و از نظر ریالی ۸۵۰ درصد نسبت به سال ۸۹ افزایش یافته است.

به گفته ایران‌نژاد هم‌اکنون تعداد ۲۰۶ طرح با ۴۵۲ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان کرج در حال اجرا است.

وزیر کشور نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان البرز و اینکه ۱۳ درصد از صنایع کشور در استان البرز قرار دارد، بر لزوم توسعه بخش صنعت استان تاکید کرد. وی همچنین ضمن اشاره به اینکه فشار بخشی از بار سنگین استان تهران روی استان البرز قرار دارد،‌ قول داد که برای رفع مشکلات این استان گام‌های اساسی برداشته شود.

 

 

 

    نظرات