برنامه های ویژه برای توسعه حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی

برنامه های ویژه برای توسعه حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی با اعلام برنامه های وزارتخانه متبوع خود در سال ۹۱، از توسعه حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی به صورت ویژه خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی نیکزاد خرید هواپیماهای جدید و احداث ۱۰۰۰ کیلومتر راه آهن را از جمله اقدامات وزارت راه و شهرسازی در سال ۹۱ برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه راه آهن چند کار بزرگ در دستور کار است که پیگیری برقی کردن راه آهن مشهد- تهران به صورت ویژه، پیگیری رفت و برگشت خط آهن تبریز به طول ۱۰ کیلومتر در مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران و اتصال نقاط منقطع ریلی از آن جمله است.

وزیر راه و شهرسازی در مورد برنامه های این وزارتخانه در بخش حمل و نقل دریایی افزود: در سال ۹۱ بنادر چابهار، شهید رجایی و امام خمینی (ره) در جنوب و بنادر کیاشهر و چمخاله در شمال توسعه می یابند.

نیکزاد در ادامه از توسعه حمل و نقل زمینی در سال جدید خبر داد و گفت: توسعه و نوسازی ناوگان زمینی اعم از مینی بوس، اتوبوس، کرایه ها و کامیون مد نظر است که با قوت پیگیری می شود.

وی با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی تلفات جاده ای در سال ۹۰ در مقایسه با سالهای گذشته، از تلاش برای ارتقاء سطح راهها، کنترل جاده ها با نصب دوربینهای سرعت سنج، دوربینهای تصویری و دیگر روشهای نوین در سال ۹۱ خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در سال ۹۱ اقدامات ویژه ای در توسعه حمل و نقل هوایی، دریایی و جاده ای، ساخت آزادراه و بزرگراه انجام خواهد شد.

 

 

    نظرات