بازگشایی تدریجی بنگاه‌های مسکن

بازگشایی تدریجی بنگاه‌های مسکن

http://www.bananews.ir/برخی از بنگاه‌های املاک در مناطق مختلف تهران، ۱۹ فروردین را به عنوان اولین روز کاری در سال جدید انتخاب کردند این مشاوران املاک درخصوص علت انتخاب در این روز اظهار کردند: طی ۲ هفته گذشته به دلیل عدم حضور اکثر متقاضیان در بازار مسکن، در محل کار خود حاضر نشدیم به همین خاطر به طور رسمی‌ روز گذشته آغاز به کار کرده‌ایم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بررسی صفحات آگهی خرید و فروش واحدهای مسکونی در تعدادی از روزنامه‌ها در ۱۸ روز گذشته حاکی از‌این مساله بود که اکثر مشاوران املاک فایل مشخصی را برای فروش آگهی نمی‌کردند بلکه برای متقاضیان فقط عنوان می‌کردند که آنها چه متراژ واحدهایی را در فایل‌های فروش خود دارند یا‌ اینکه مالکان به شخصه واحد خود را برای فروش اعلام کرده بودند. اما از طرف دیگر آن دسته از بنگاهدارانی که بعد از‌ایام نوروز و حتی در تعطیلات عید در بنگاهشان حضور داشتند به دنیای‌اقتصاد گفتند: بعد از سیزدهم فروردین میزان تماس و مراجعه خریداران برای فایل‌های معرفی شده در آگهی‌های روزنامه افزایش پیدا کرد اما هنوز معامله‌ای ثبت نشده است.

یکی از فعالان بازار مسکن در منطقه‌ای از شرق تهران درباره میزان تماس خریداران برای فایل‌های آگهی شده در روزنامه گفت: وضعیت تماس‌ها برای پیگیری مشخصات واحدهای معرفی شده به طور کلی بعد از ۲ هفته از سال جدید بهتر شده است اما هنوز معامله‌ای به سرانجام نرسیده است.

وی در رابطه با میزان موفقیت برای معامله فایل‌هایی که در روزنامه آگهی می‌شوند، گفت: همیشه بهترین فایل‌های سپرده شده را آگهی می‌کنیم تا قدرت جذب مشتری بیشتر شود و هم‌اینکه سریع‌تر معامله‌ای صورت بگیرد و فایل‌های ضعیف را آگهی نمی‌کنیم زیرا مشتریان همیشه به دنبال بهترین‌ها هستند حتی با بودجه اندک. این مشاور املاک همچنین خاطرنشان کرد: نیمی ‌از فعالیت شان بر اساس رابطه با همکاران یا آشنایان است به همین علت آنها واهمه‌ای از مشتری‌یابی توسط بنگاهدار دیگری برای فایل معرفی شده شان ندارد زیرا مالک فقط راضی می‌شود واحدش را از طریق بنگاهی که آشنا است، معامله کند.از سوی دیگر عده‌ای از مشاوران املاک به نحو دیگری در بازار مسکن مشتری‌یابی می‌کنند. برای مثال در خیابان شریعتی یکی از مشاوران املاک عنوان کرد: معمولا واحدهایی که ضعیف یا عمومی ‌هستند را در روزنامه آگهی می‌کند و از‌این طریق فایل‌های شخصی خود را به مشتریان معرفی می‌کند. وی در ادامه افزود: منظور از فایل‌های عمومی، فایل‌هایی است که ممکن است در چندین بنگاه در یک محله سپرده شده باشد که امکان موفقیت جذب مشتری برای انجام معامله در آنها کمتر از ۵۰ درصد است، به خاطر همین مساله چنین واحدهایی را آگهی می‌کنیم اما در تماس مشتری گوشزد می‌کنیم که واحدهایی با کیفیت بهتر را در فایل‌های خود داریم. این بنگاهدار محافظه‌کاری را دلیل عدم آگهی بهترین فایل‌های خود اظهار کرد و گفت: ممکن است برخی از دلالان در بازار مسکن فایل‌های درجه یک را با دسترسی به مالک از مشاور املاکی که عهده دار مشتریابی آن است به دست آورند.

    نظرات