خروج ۸۴ فروند اتوبوس دریایی از ناوگان به دلیل فرسودگی

خروج ۸۴ فروند اتوبوس دریایی از ناوگان به دلیل فرسودگی

http://www.bananews.irمعاون دریایی سازمان بنادر با اشاره به خروج ۸۴ فروند اتوبوس دریایی از ناوگان و توقیف ۱۲۰ شناور غیرمجاز، گفت: در راستای حمایت از صاحبان اتوبوس دریایی، تسهیلات ارزان‌قیمت خرید، معادل ۸۰ درصد ارزش شناور ارائه می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سعید ایزدیان در گفت‌وگو با فارس ضمن اشاره به برنامه‌ریزی سازمان بنادر برای نوسازی شناور‌ها، اظهار داشت: قبل از ایام نوروز ۸۴ فروند اتوبوس دریایی به دلیل فرسودگی و مشکلات فنی، از ناوگان حمل و نقل دریایی کشور خارج شد.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از این شناورداران و جلوگیری از بیکار شدن آنها، سازمان بنادر و دریانوردی با استفاده از وجوه اداره شده خود و همکاری تعاونی لنج‌داران و شناورها، تعدادی شناور خریداری می‌کند و در اختیار صاحبان اتوبوس‌های دریایی که از رده خارج شده‌اند قرار می‌‌دهد.

‌معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: این افراد می‌‌توانند خود به تنهایی یا به صورت مشارکتی این اتوبوس‌های دریایی را دریافت کرده و تحت نظر تعاونی لنج‌داران فعالیت کنند.

ایزدیان خاطرنشان کرد: طی تصویب این مورد در هیئت‌ عامل سازمان بنادر و دریانوردی صاحبان آن ۸۴ اتوبوس دریایی که از رده خارج شده‌اند می‌توانند به صورت انفرادی و یا گروهی (مشارکتی) فعالیت کنند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه نرخ سود تسهیلات که دراختیار این افراد قرار می‌گیرد صفر درصد است، اضافه کرد: مقرر شده است ۸۰ درصد قیمت اتوبوس‌های دریایی در قالب تسهیلات توسط سازمان بنادر و دریانوردی تأمین شود، ضمن آنکه ۲۰ درصد دیگر قیمت شناور از محل فروش اتوبوس‌های دریایی از رده‌خارج شده، حاصل خواهد شد.

* توقیف و از رده خارج شدن ۱۲۰ شناور قانون‌شکن

ایزدیان خاطرنشان کرد: همچنین تا قبل از ایام نوروز ۱۲۰ قایق تفریحی که بر خلاف ضوابط سازمان بنادر و دریانوردی اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کردند و در واقع به صورت غیررسمی و غیرمجاز، حمل و نقل تفریحی انجام می‌دادند، شناسایی و از رده خارج شدند.

 

    نظرات