بودجه عمرانی برای حل مشکلات سردشت کافی نیست

بودجه عمرانی برای حل مشکلات سردشت کافی نیست

http://www.bananews.ir/شهردار سردشت گفت: بودجه عمرانی شهر سردشت کفاف مشکلات عدیده این شهر را نمی‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رسول فهر در همایش تشکیل شورایار و شهرداریار محلات سردشت اظهار داشت: بودجه بخش‌های عمرانی، جاری و خدماتی شهرستان سردشت در سال جاری ۲۵ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

وی افزود: نیمی از این بودجه مربوط به بودجه عمرانی است.

به گفته شهردار سردشت با پرداخت به موقع عوارض از سوی مردم می‌توان برخی از مشکلات عمرانی شهر را رفع کرد.

امام جمعه سردشت نیز در این همایش گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا پل ارتباطی بین مردم با مسئولان هستند.

ماموستا ملاسلام امینی افزود: خدمت به مردم در چارچوب خدمت به دین اسلام و جامعه است که در امور زیربنایی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

وی اظهار داشت: دولت و مردم باید پشتیبان هم باشند تا برای اصلاح امور گام‌های اساسی برداشته شود.

امینی ادامه داد: پیشرفت و توسعه جامعه نیازمند تعامل و همکاری بین مردم و مسئولان و برقراری ارتباط نزدیک بین این دو است که در این زمینه شوراها نقش بسزایی دارند.

امام جمعه سردشت ادامه داد: شوراها بازوی توانمند مدیریت هستند زیرا مستقیم با مردم در ارتباط هستند و می‌توانند نقش ویژه‌ای در آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی آنان داشته باشند.

وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی یک نظام ارزشی بوده و بدون حضور و اراده مردم، اداره کشور ناممکن است که با تشکیل شوراها و با کم شدن دایره وظایف دولت، مردم بخشی از مسئولیت‌ها را به عهده گرفتند.

این مسئول اظهار داشت: شوراها از زمان تشکیل بار سنگینی را از دوش دولت برداشتند و نقش آنها در روستاها بسیار پربارتر از شهرها بوده و به نحویی که بدون کمک آنها مسئولان نمی‌توانستند خدمت‌رسانی لازم را به مردم ارائه کنند.

 

    نظرات