قیمت‌های متفاوت وام مسکن در بازار

قیمت‌های متفاوت وام مسکن در بازار

http://www.bananews.ir/با آغاز سال جدید عده‌ای از افرادی که برای خرید و یا فروش واحدهای مسکونی دست نگه‌دداشته بودند به تدریج وارد بازار می‌شوند و در پی این اقدام بازار خرید و فروش وام‌های مسکونی از رونق برخوردار می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بررسی‌ها در این بازار غیرقانونی نشان از قیمت‌های متفاوت وام مسکن دارد.

براین اساس هر فقره وام ۲۰ میلیونی بانک مسکن با قیمتی حدود دو میلیون و ۴۵۰ تا دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و برای حومه تهران در برخی موارد قیمت بالاتر از سه میلیون اعلام‌ می‌شود.

همچنین تسهیلات ۱۸ میلیونی خرید مسکن که در گذشته از پرطرفدارترین تسهیلات برای خرید خانه به حساب می‌آمد با قیمتی حدود دو میلیون و ۵۰ تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. البته خریدار علاوه بر این مبلغ باید هزینه قطعی-رهنی و کارشناسی را نیز پرداخت کند که حدود ۳۵۰ هزار تومان است.

اما دارندگان تسهیلات ۲۰ و ۱۸ میلیون‌ تومانی می‌توانند تسهیلات خود را با قیمتی به ترتیب حدود دو میلیون و ۳۰۰ و دو میلیون به فروش برسانند.به علاوه در شرایطی که دارنده وام موافق انتقال وام خود به حومه باشد قیمت خرید حدود ۴۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

همچنین بررسی‌ها در این بازار نشان از تنوع تسهیلات خرید مسکن بانک‌های خصوصی و دولتی دارد که در برخی موارد تا ۷۰ درصد قیمت ملک را با سود ۲۶ درصد تسهیلات پرداخت می‌کنند.البته متقاضیان باید مراقب باشند که مورد سو استفاده قرار نگیرند.

بر اساس این گزارش هر یک میلیون تومان اوراق امتیاز تسهیلات مسکن که چندی است توسط بانک مسکن عرضه می‌شود در بورس با قیمتی حدود ۱۴۵ هزار تومان و در بازار آزاد ۱۶۰ هزارتومان عرضه می‌شود.

 

    نظرات