ایران به عنوان مسئول کمیته راهبری بتن در آسیا و خاورمیانه برگزیده شد

رئیس مرکز تحقیقات بتن گفت : جمهوری اسلامی ایران برای دومین بار به عنوان ریاست کمیته راهبردی بتن در منطقه آسیا و خاورمیانه در اجلاس بین المللی 'بتن آینده ' در قطر برگزیده شد .

' مصطفی احمد وند ' روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت : مسئولیت کمیته راهبری برای اجرایی ساختن برنامه دستیابی به اهداف چشم انداز ۲۰ ساله بتن به ایران واگذار شده است .

وی افزود: طراحی (ژورنال ) نشریه منطقه ای بتن ،راه اندازی شبکه اینترنتی منطقه ای آسیا- خاورمیانه برای ایجاد همگرایی و هم افزایی بین همه عوامل دست اندرکار در این بخش از دیگر مسئولیت‌هایی است که برعهده ایران قرار گرفته است .

نخستین کنفرانس بین المللی 'بتن آینده ' با حضور ۳۵۰ نفر شرکت کننده و با مشارکت نمایندگان ۲۴ کشور جهان آبان ماه گذشته در دوحه قطر برگزار شد.

احمدوند افزود:‌ هندوستان ، کویت ، ژاپن ، عربستان ،ترکیه ، پاکستان، لبنان ،امارات ، مصر و قطر از جمله کشورهای فعال در کمیته راهبری منطقه ای آسیا - خاورمیانه محسوب می شوند.

وی تصریح کرد : براساس چشم انداز ۲۰ ساله بتن و صنعت مربوط به آن در سطح ملی ،منطقه و جهان نیاز به تشکیل اتحادیه‌های منطقه ای برای همکاری و هم افزایی و ایجاد بازار مشترک ساخت وساز بتنی وجود دارد .

رئیس کمیته منطقه ای موسسه بین المللی بتن اضافه کرد : تشکیل اتحادیه‌های مذکور این امکان را فراهم می سازد تا از فرصت‌های بوجود آمده در بازار منطقه به منظور صدور خدمات فنی ومهندسی بهره گیری شود .

وی گفت : ایران پیشنهاد برگزاری دومین کنفرانس بین المللی ' بتن آینده ' را مطرح ساخته که مورد پذیرش قرار گرفته و به این ترتیب حضور فعال کشورمان در این زمینه می تواند تاثیرات مفیدی برای فعالیت در این بخش داشته باشد .

احمدوند تاکید کرد : ماموریت ما در سطح جهانی در دسترس قراردادن دانش بتن برای همگان به منظور بهینه سازی ساخت وساز بتنی در گستره جهان است

منبع:ایرنا.

    نظرات