درباره سخنگوی شهرداری ‌تهران

درباره سخنگوی شهرداری ‌تهران

http://www.bananews.ir/در شهرداری‌تهران چند سالی است نزدیک‌ترین فرد به محمدباقر قالیباف، برای اطلاع‌رسانی در حوزه مدیریت شهری، به عنوان «سخنگو» پست گرفته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد هادی ایازی که در اوایل حضور قالیباف در شهرداری، رییس گروه مشاوران شهردار را بر عهده داشت، در همان زمان سمت سخنگویی را نیز در اختیار گرفت اما سه سال بعد، با حفظ سمت، در بالاترین رده معاونت اجتماعی شهرداری نیز مشغول به کار شد.

هر چند پست «سخنگو» در اغلب دستگاه‌های دولتی، صرفا رده تشریفاتی به خود گرفته و فرد سخنگو در خیلی از وزارتخانه‌ها به مراتب کمتر از وزیر و معاونان آن دستگاه با رسانه‌ها گفت‌وگو می‌کند، اما در شهرداری‌تهران به دلیل فضای پرخبر و خبرزا در پایتخت، این انتظار وجود دارد سخنگو، در مواجهه با پرسش‌های روزانه و متعدد خبرنگاران، تعامل فوق‌العاده بیشتری از وضع موجود را داشته باشد.

نمونه ساده از بی‌پاسخ گذاشتن خبرنگاران حوزه شهری توسط سخنگوی شهرداری‌تهران، ابهام‌های فراوان برخی رسانه‌های تخصصی  نسبت به نحوه اجرای طرح تفصیلی تهران است.

جالب آنکه سخنگوی شهردار تهران روز گذشته درباره باران بی‌سابقه تهران و آسیب‌هایی که به شهر وارد شده، بلافاصله اقدام به مصاحبه با برخی خبرگزاری‌ها کرد اما هفته گذشته در پاسخ به دنیای‌اقتصاد درباره اینکه «چرا طرح تفصیلی را بدون مراسم رونمایی و در سکوت خبری اجرا کردید؟»، مصاحبه را به وقت دیگری موکول کرد.

جالب‌تر آنکه سخنگوی شهردار تهران اسفندسال گذشته در نشستی که به مناسبت تحویل سال نو با خبرنگاران حوزه شهری برگزار کرد، از آنها خواست شهرداری را در انعکاس بهتر تلاش‌ها و اقداماتی که در پایتخت انجام می‌دهد، کمک کنند. اما ظاهرا دست یاری رسانه‌ها فعلا بدون جواب مانده است.

 

 

 

    نظرات