اختصاص ۱۶۰ میلیارد ریال به راه‌آهن چابهار ـ مشهد در سال جاری

اختصاص ۱۶۰ میلیارد ریال به راه‌آهن چابهار ـ مشهد در سال جاری

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت ساخت با بیان اینکه ۱۰ هزار کیلومتر خط‌آهن در کشور در دست احداث است از اختصاص ۱۶۰ میلیارد ریال به خط‌آهن چابهار ـ مشهد به عنوان کریدور ریلی شمال‌ جنوب غرب کشور خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیداحمد صادقی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی وزارت راه و شهرسازی سرمایه‌گذاری کلانی در جهت احداث زیربناهای حمل و نقل کشور انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار کیلومتر خط‌آهن در کشور در دست ساخت است، گفت: همچنین ۱۰ هزار کیلومتر خط‌آهن موجود در کشور داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۲هزار و ۲۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: همچنین ۳ هزار کیلومتر آزادراه در کشور در دست احداث است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ۵ هزار کیلومتر بزرگراه و ۱۰ هزار کیلومتر راه اصلی نیز در کشور توسط وزارت راه در دست ساخت است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: تمامی عملیات‌های اجرایی و مطالعات تهیه این طرح‌ها و پروژه‌ها توسط پیمانکاران ایرانی انجام شده است.

وی تاکید کرد: در سال گذشته ۷۳ طرح و پروژه بزرگ به طول ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر شامل راه‌آهن، بزرگراه، آزادراه و راه اصلی با اعتبار ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان ساخته شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با حمایت سرمایه‌گذاران و پیمانکاران ایرانی زیرساخت‌های کشور هر چه سریع‌تر توسعه یابد.

* اختصاص ۱۶۰ میلیارد ریال در سال جاری به راه‌آهن چابهار ـ مشهد

وی گفت: خط‌آهن چابهار ـ زاهدان ـ مشهد جزو پروژه‌های بزرگ ریلی است و هم‌اکنون در قطعات مختلف از سمت چابهار در حال ساخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: این پروژه به تازگی عملیات اجرایی آن آغاز شده است و پیشرفت چندانی ندارد اما برنامه داریم به سرعت آن را به اتمام برسانیم.

 

    نظرات