اعلام جزئیات طرح تفصیلی به هفته آینده موکول شد

اعلام جزئیات طرح تفصیلی به هفته آینده موکول شد

http://www.bananews.ir/مدیران شهری پایتخت تا اطلاع ثانوی پاسخگوی سوالات طرح تفصیلی تهران نیستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سخنگوی شهردار تهران بعد از گذشت دو ماه از برگزاری آخرین نشست خبری در سال گذشته، دیروز به سوالات برخی از خبرنگاران در خصوص نحوه اجرای طرح تفصیلی تهران پاسخ نگفت و آن را به هفته آینده موکول کرد.

در حالی که ۲۵ روز از آغاز پیاده‌سازی طرح تفصیلی جدید در شهر تهران می گذرد اما هنوز مدیران شهری تصمیم به رونمایی و اطلاع رسانی جزئیات طرح برای مردم نگرفته‌اند.

با برگزاری نشست خبری محمدهادی ایازی سخنگوی شهردار تهران در روز گذشته به نظر می رسید این مقام مسوول در شهرداری تهران بالاخره در جایگاه پاسخگویی به سوالات خبرنگاران قرار گرفته است اما برخلاف انتظار این نشست تنها به بررسی مدیریت بحران سیلاب چند روز گذشته تهران گذشت و در پاسخ به سوالات مکرر خبرنگاران در مورد طرح تفصیلی از آنها خواست تا هفته دیگر منتظر بمانند. معاون شهردار تهران در این نشست تنها حاضر به پاسخگویی در مورد سوالات بحران سیلاب شد و از پاسخگویی سوالات برخی خبرنگاران در مورد چگونگی اجرای طرح تفصیلی جدید به عنوان بزرگ‌ترین سند توسعه شهری پایتخت خودداری کرد. این در حالی بود که خبرنگاران از سخنگوی شهردار تهران انتظار پاسخگویی به مسائل مهم پیرامون طرح تفصیلی تهران که در مدت گذشته بدون اطلاع‌رسانی به اجرا گذاشته شده است را داشتند.

متن پرسش‌های بی‌پاسخ دنیای اقتصاد از مدیران شهری در خصوص طرح تفصیلی تهران در نشست خبری دیروز سخنگوی شهردار تهران به شرح زیر است:

۱- آیا شهرداری تهران برای جلوگیری از بروز اختلال در اداره شهر، طرح تفصیلی را در سکوت خبری اجرا کرد؟

۲- سه هفته از اجرای طرح تفصیلی تهران گذشته است، برداشت شهرداری از تاثیر آن بر تهران طی این مدت چیست؟

۳- چرا جزئیات طرح تفصیلی به طور کامل منتشر نمی‌شود؟

۴-اجرای طرح تفصیلی بدون اعلام عمومی و رسمی، عمدی بود یا سهوی؟

سخنگوی شهرداری تهران در ادامه نشست در تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته مجموعه شهرداری تهران در مهار سیلاب اظهار کرد: گرچه خسارت زیادی به تاسیسات مترو وارد شده اما در مدیریت بحران چند روز گذشته مترو همچون یک پدافند غیرعامل سیلاب را مهار کرد به‌طوری که می‌توان گفت اگر تونل مترو نبود شهرک اکباتان را آب می‌برد.

محمد هادی‌ایازی در نشست خبری روزسه‌شنبه با اشاره به جمع‌آوری آب‌های سطحی در دو روز گذشته گفت: باید ۲۲۲ کیلومتر دیگر کانال‌کشی انجام شود تا بتوانیم در هنگام بارش اقدامات اساسی انجام دهیم.

او با بیان اینکه مترو در این زمینه به صورت پدافند غیرعامل عمل کرده است، گفت: فکر کنید اگر این حجم آب به سمت شهرک اکباتان جاری می‌شد چه خسارتی به شهر وارد می‌شد ولی مترو آب را مهار کرد.

او تاکید دوباره کرد: برابر اصل ۴۵ قانون اساسی و بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها مصوب ۱۳۶۲ مدیریت رودخانه‌ها برعهده دولت است.

ایازی در خصوص خسارت وارده به مترو در جریان اخیر گفت: خسارت وجود دارد اما نه هزاران میلیارد احتمالا میلیارد را بر مبنای تورمی که پیش‌بینی شده محاسبه کرده‌اند.

 

 

    نظرات