جایزه ملی کیفیت برای تولیدکننده مصالح‌ساختمانی استاندارد

جایزه ملی کیفیت برای تولیدکننده مصالح‌ساختمانی استاندارد

در چهارمین همایش روز ملی کیفیت که با حضور مدیران ارشد موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران برگزار شد، جایزه ملی کیفیت به تولیدکننده برتر مصالح‌ساختمانی اهدا شد.

علی اصغر کیهانی مدیر مجتمع تولیدی تحقیقاتی ایران‌فریمکو در این همایش موفق به دریافت جایزه کیفیت برای تولید بتن آماده استاندارد شد.

وی در این مراسم با اشاره به لزوم همکاری و حمایت تولیدکننده از اجرای بدون عیب و نقص قانون هدفمندکردن یارانه‌ها گفت: یکی از اقدامات اساسی در این راه، برخورد قاطع با هرگونه واردات و توزیع و مصرف کالاهای بی‌کیفیت و غیراستاندارد است. متاسفانه به نظر می‌رسد که سازمان استاندارد ابزارهای لازم و کافی را برای این منظور در اختیار ندارد وگرنه با شناختی که از مدیران مدبر و کارشناسان سازمان استاندارد داریم، در این سازمان اراده کافی برای برخورد با کالاهای بی کیفیت خارجی و مصرف کالاهای غیر استاندارد را مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: ما بر این باوریم که صنعتگر و تولید کننده ایرانی، در تولید هر کالای با کیفیت مزیت نسبی دارد و از اینکه همه نیازهای خود را در داخل تولید کنیم قادر و تواناییم، البته اگر کالاهای بی کیفیت وارداتی نظم بازار را آشفته نکند. کیهانی در خاتمه گفت: عبور از این دوره تاریخی، جز باتوجه بیش از پیش به تولید و صنعت میسر نخواهد شد و کالاهای تولیدی ما نیز لازم است اعتبار به‌دست آمده از نظر کیفیت در نزد مصرف کنندگان داخلی و خارجی را حفظ کنند و همه این اهداف محقق نمی شود جز اینکه سازمان اصلی متولی کیفیت جایگاهی در شان مسوولیتی که برعهده دارد بدست آورد.

منبع:دنیای اقتصاد

 

    نظرات