طراحی و ساخت قطارهای سریع السیر در دانشگاه علم و صنعت

طراحی و ساخت قطارهای سریع السیر در دانشگاه علم و صنعت

http://www.bananews.ir/رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران از واگذاری طراحی و ساخت پروژه قطارهای سریع و سیر در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر جبل عامری امروز در مراسم افتتاح کرسی ارتباط دانشگاه با صنعت یونسکو در ایران با اشاره به برنامه ها و اولویت های این دانشگاه در حوزه های آموزشی و فناوری افزود: این دانشگاه تا کنون ۲ برنامه ۵ ساله اجرایی کرده است که برنامه ۵ ساله اول اجرا و فاز اول برنامه دوم ۵ ساله این دانشگاه نیز در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران، افزایش اعضای هیات علمی و ارتقاء تولیدات علمی این دانشگاه را از محورهای اصلی برنامه های این دانشگاه ذکر کرد و اظهار داشت: در این برنامه ها ۳ محور کلیدی تولید علم، توسعه فناوری و توسعه فرهنگی مد نظر قرار گرفته است به گونه ای که تا کنون توانسته ایم رتبه دوم فنی و مهندسی را در کشور کسب کنیم علاوه بر آن در میان ۳ تا ۵ دانشگاه برتر کشور رتبه اول را به دست آوریم.

وی طراحی و ساخت ماهواره نوید را از دستاوردهای این دانشگاه نام برد و خاطر نشان کرد: این دانشگاه با ایجاد مرکز تحقیقات عصبی توانست پروژه های مهمی چون پاراواک را اجرایی کند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت همچنین با اشاره به دستاوردهای این دانشگاه در حوزه خودروسازی یادآور شد: بر اساس ماموریت هایی که به این دانشگاه واگذار شده است طراحی پلت فرم خودرو در کلاس B از سوی شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری به این دانشگاه واگذار شده است که زیر ساخت های آن مهیا برای اجرا است.

جبل عامری همچنین طراحی و ساخت توربوکومپرسور، توربین های گازی و قطارهای سریع السیر را از دیگر پروژه های این دانشگاه نام برد و ادامه داد: به منظور رفع مشکلات بخش صنعت قراردادهایی با این دانشگاه منعقد شده است.

وی همچنین با اشاره به ایجاد کرسی ارتباط با دانشگاه یونسکو در ایران اضافه کرد: امیدواریم با ایجاد این کرسی در دانشگاه بتوانیم گام های موثری در جهت رفع نیازهای صنعتی کشور برداریم.

 

 

    نظرات