۷۰۰ پروژه آب و فاضلاب در سطح کشور در حال اجرا است

۷۰۰ پروژه آب و فاضلاب در سطح کشور در حال اجرا است

http://www.bananews.ir/وزیر نیرو گفت: هم اینک ۷۰۰ پروژه آب و فاضلاب در سطح کشور در دست اجرا است که فقط ۴۲۰ مورد آن در بخش آب، آبرسانی و سدسازی می باشد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید نامجو که در چارچوب صدمین سفر استانی هیات دولت و چهارمین سفر رییس جمهور به خراسان رضوی در این استان حضور دارد، در جریان بازدید از غرفه وزارت نیرو در 'نمایشگاه یکصدمین سفر استانی' در مشهد افزود: ۹۰ هزار میلیارد تومان پروژه آبرسانی در سال برای کشور تعریف شده است.

وی گفت: بخشی از اعتبارات این پروژه ها باید از محل فروش اوراق مشارکت، مازاد درآمدهای نفتی، فاینانس داخلی و خارجی، منابع داخلی، اعتبارات دولتی و ملی تامین شود.

وزیر نیرو ادامه داد: سالانه سه تا چهار هزار میلیارد تومان اعتبارات بخش آب کشور بوده که صرف تامین و توزیع آب در استانها می شود.

نامجو از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا از محل اعتبارات مازاد در آمدهای نفتی مانند سال گذشته بخش آب وزارت نیرو را یاری کنند.

وی افزود: پارسال از محل درآمدهای مازاد نفتی ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساختهای آبی به استانهای کشور اختصاص یافت.

او ادامه داد: با این اعتبارتحول عظیمی در آبرسانی روستایی استانهای کشور به وقوع پیوست.

وزیر نیرو همچنین به سفرهای استانی هیات دولت اشاره و بیان کرد: سفرهای استانی در دولتهای نهم و دهم تحول بزرگی در صنعت آب و برق کشور ایجاد کرد.

وی اظهارداشت: حرکت دولت در زمینه آب و برق به الگویی برای سایر دولتها تبدیل شده است.

وزیر نیرو بیان کرد: سفرهای استانی هیات دولت به ارتقاء شاخصهای شهری و روستایی و تامین زیرساختها در صنعت آب و برق انجامیده است.

 

    نظرات