استاندار کرمان: ساخت و سازهای دولت مهروز با جدیت دنبال می شود

استاندار کرمان: ساخت و سازهای دولت مهروز با جدیت دنبال می شود

http://www.bananews.ir/استاندار کرمان گفت: خوشبختانه در دولتهای نهم و دهم ساخت و سازها با جدیت و شدت در این استان دنبال می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اسماعیل نجار روز یکشنبه در جریان بازدید رییس سازمان نظام مهندسی کشور از مرکز همایشهای سازمان نظام مهندسی ساختمان کرمان افزود: تنها ۴۳ هزار واحد مسکونی در بخش مسکن مهر و ۱۴۰ هزار واحد مسکونی روستایی طی دولت مهرورز در این استان در دست ساخت بوده یا به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار داشت: در استان کرمان نمادهای زیبایی از معماری همچون مسجد امام(ره)، مسجدجامع، ارگ بم و موارد متعدد از این دست آثار تاریخی وجود دارد که به عنوان تجربه های بزرگ ساخت و ساز محسوب می شود.

او اضافه کرد: پیشینیان با آن ابزار ضعیف و امکانات بسیار کم بناهای بزرگی ساخته اند که هر بیننده ای را خیره می کند.

استاندار کرمان اضافه کرد: اما امروزه همه این امکانات و محاسبات پیچیده رایانه ای را در اختیار داریم ولی بهره برداری لازم را انجام نمی دهیم.

نجار با اشاره به حوادث و بلایای طبیعی در کشور ایران گفت: در بعضی از حوادث چنان تخریب کامل است که انسان از خود سوال می کند که این هدر دادن سرمایه ملی نیست.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس وظیفه خطیر سازمان نظام مهندسی است که با سختگیری و تاکید جدی به اصول ساخت و ساز بتواند از اتلاف نیروی انسانی و سرمایه جلوگیری کند.

او همچنین گفت: بسیاری از حوادث بلا نیستند بلکه حکمتهای الهی هستند که انسان می تواند با تعقل و استفاده از عقل و تفکر خسارات را تا حد ممکن کاهش دهد.

وی بیان کرد: امسال 'سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی' است و باید طرحی نو در انداخت و با توجه به عنایات بیشتر در این راستا حرکت کرد.

او تصریح کرد: هم تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان باید با درک این واقعیت در زمنیه بهینه سازی گام بردارند

 

 

    نظرات