تردد هزار و ۱۰۰ اتوبوس فرسوده در پایتخت

تردد هزار و ۱۰۰ اتوبوس فرسوده در پایتخت

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه دولت به تعهد خود مبنی بر واگذاری هزار دستگاه اتوبوس در سال به شهرداری عمل نکرد گفت: هزار و ۱۲۰ اتوبوس بالای عمر هشت سال در پایتخت تردد می کنند که بر اساس بخش نامه محیط زیست از ابتدای تیرماه اجازه تردد در سطح شهر را ندارند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پیمان سنندجی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بر اساس طرح جامع تهران تا افق ۱۴۰۴ باید نزدیک به ۱۱ هزار اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی خدمات رسانی کنند گفت: دولت باید سالانه هزار دستگاه اتوبوس به شهرداری تهران تحویل می داد که تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است. سال گذشته تنها ۱۱۶ دستگاه اتوبوس آن هم نه از سهمیه سال ۹۰ بلکه از تعهدات گذشته تحویل داده شد و در سال ۹۱ نیز تاکنون اتوبوسی تحویل داده نشده است.

وی ادامه داد: بر اساس بخشنامه جدید، اتوبوسهای بالای هشت سال از ابتدای تابستان اجازه تردد در سطح شهر را ندارند حال آنکه بیش از هزار و ۱۰۰ دستگاه اتوبوس فرسوده در حال خدمات رسانی هستند که مکاتبات لازم برای جایگزینی آنها انجام شده است.

سنندجی با بیان این که اگر اتوبوسهای جدید جایگزین اتوبوسهای از رده خارج نشوند تراکم مسافر در اتوبوسها بسیار زیاد می شود گفت: خرید نزدیک به هزار دستگاه اتوبوس دو کابین در سال جاری در دستور کار شهرداری است که به مرور به ناوگان افزوده می شود.

وی با اشاره به جایگزینی ۵۰۰ دستگاه اتوبوس دو کابین درخطوط اتوبوسرانی طی سالهای گذشته گفت: این اتوبوسهای به تدریج جایگزین اتوبوسهای فرسوده شده اند و به عمین دلیل است که توانسته ایم عمر ناوگان را زیر عمر فرسودگی و در متوسط ۵ سال نگاه داریم.

 

 

 

    نظرات