لیست اجاره بها در مناطق مختلف تهران

لیست اجاره بها در مناطق مختلف تهران

http://www.bananews.ir/در مقابل نرخ‌های پیشنهادی در بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی یکسری از موجران هم واحدهای خود را با شرایط رهن و اجاره با نرخ‌های حداقل یک میلیون تومان به عنوان اجاره ماهانه به بازار عرضه می‌کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شاید تا به امروز برخی از متقاضیان براین باور بودند که اجاره‌های میلیونی مختص واحدهای متراژ بزرگ بوده است، اما طی یک هفته گذشته بررسی در بازار اجاره مناطق مختلف تهران حاکی از این خبر بود که اتفاقا واحدهای متراژ کوچک هم که با شرایط رهن و اجاره آماده تحویل به مستاجر هستند رهن آنها به میزان ‌اندک اما اجاره ماهانه آنها بیش از یک میلیون تومان تعیین می‌شود.

هفته گذشته کوچکترین واحد مسکونی که با چنین شرایطی به بازار اجاره معرفی شد، ۲ فایل مربوط به محله‌های غرب و شمال تهران بود. یک واحد ۶۰ متری به همراه پارکینگ، انباری و آسانسور در محله سعادت آباد با ۱۰ میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه در اختیار مستاجر قرار گرفت و علاوه براین ۲۰ میلیون تومان ودیعه به اضافه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رهن و اجاره واحد دیگری در محدوده ولنجک به متراژ ۶۰ متر مربع، یک خواب تعیین شده بود. اغلب بنگاهداران درباره این نوع درخواست مالکان از بازار اجاره، به «دنیای اقتصاد» اظهار کردند: موجرانی که واحدهای خود با شرایط رهن و اجاره و از سوی دیگر نرخ‌های دریافتی اجاره ماهانه را بیش از یک میلیون تومان تعیین می‌کنند، مالکان خاصی نیستند بلکه فقط تصمیم دارند از این طریق خرج ماهانه زندگی خود را تامین کنند.

این دسته از فعالان بازار مسکن در این رابطه تصریح کردند: البته این نوع نرخ‌های اجاره در مناطق شمال تهران بیشتر به چشم می‌خورد و تقریبا متقاضیان این بخش از بازار مسکن هم این خواسته موجران را پذیرفته‌اند.تعیین نرخ‌های اجاره ای که ارزش آنها بیش از یک میلیون تومان محاسبه می‌شود بیشتر در فصل اجاره روی می‌دهد و در حال حاضر در بین فایل‌های اجاره می‌توان بطور چشمگیر شاهد چنین فایل‌هایی بود.در خیابان یوسف آباد، حوالی میدان سلماس واحدی ۶۷ متری، ۳ سال ساخت با کلیه امکانات با شرایط ۲۰ میلیون تومان ودیعه و یک میلیون تومان اجاره ماهانه به بازار اجاره معرفی شده است.ازطرف دیگر موجری شرایط اجاره واحد ۳۳۰ متری خود را در محله ولنجک، ۵۰ میلیون تومان ودیعه و ۴ میلیون تومان اجاره ماهانه اعلام کرده است. علاوه براین در خیابان کارگر شمالی (امیرآباد) ۵۰ میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه، شرط اجاره واحدی ۱۵۵ متری به همراه امکانات رفاهی است.همچنین یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه و ۲۰ میلیون تومان ودیعه، اجاره پیشنهادی واحدی ۲۲۰ متری بازسازی شده در خیابان کریم خان است.

دنیای اقتصاد

 

    نظرات