سال ۹۰ از سخت‌ترین سال‌های شرکت‌های آب و فاضلاب کشور

سال ۹۰ از سخت‌ترین سال‌های شرکت‌های آب و فاضلاب کشور

http://www.bananews.irکاهش ۶٫۳ درصدی مصرف آب در کشور پس از اجرای قانون هدفمندی معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور سال ۹۰ را یکی از سخت‌ترین سال‌های شرکت‌های آب و فاضلاب کشور برشمرد و گفت: با مدیریت، درایت و توانمندی مدیران و کارکنان شرکت‌های آب و فاضلاب توانسیم از این سال سخت با موفقیت و افتخار عبور کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کارگاه آموزشی «تهیه و تدوین صورت‌های مالی سال ۱۳۹۰» شرکت‌های آب و فاضلاب شهری کشور با حضور معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و معاونین و مدیران امور مالی شرکت‌های آب و فاضلاب سراسر کشور در هتل پارسیای قم برگزار شد.

معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این کارگاه آموزشی، سال ۱۳۹۰ را یکی از سخت‌ترین سالهای شرکت‌های آب و فاضلاب دانست و خاطرنشان کرد: با وجود تمام سختی‌ها با مدیریت، درایت و توانمندی مدیران و کارکنان شرکت‌های آب و فاضلاب سراسر کشور توانستیم از سال ۹۰ با موفقیت، سربلندی و افتخار بیرون آییم.

وی اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۰ تصریح کرد: این قانون به بهترین نحو ممکن در شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور اجرا شد و طبق گزارشات کمترین اعتراضات و شکواییه‌ها را در این خصوص از شرکت های آبفا و آبفار داشتیم.

مسعود خشایی با اشاره به صرفه‌جویی ۶/ ۳ میزان مصرف آب پس از هدفمندی یارانه‌ها در کشور اظهار کرد: میزان مصرف آب در کشور بیش از ۴ میلیارد متر مکعب بود که پس از اجرای قانون هدفمندی این میزان به حدود ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون متر مکعب کاهش یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد گزارش‌های حسابرسی سال مالی ۸۹ شرکت‌های آب و فاضلاب کشور که در سال ۹۰ ارائه شد مقبول بود خاطرنشان کرد: بسیاری از گزارش‌های مالی شرکت‌ها شفاف و با رعایت تمام نکات ارائه می‌شود که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در ادامه سخنان خود به تبیین نحوه تهیه و تدوین صورت‌های مالی در شرکت‌های آب و فاضلاب بر اساس ضوابط و مقررات پرداخت.

قرار است معاون و مدیران مالی شرکت‌های آب و فاضلاب سراسر کشور در این کارگاه دو روزه با نحوه تجدید ارزیابی‌ دارایی‌ها، ضوابط تهیه صورت‌های مالی، نحوه محاسبه سهم هدفمندی یارانه‌ها، چگونگی گزارش وجود واریزی به حساب خزانه و فروش اوراق مشارکت و... آشنا شوند.

 

    نظرات