اختصاص ۲ میلیارد تومان برای خدمات مسکن مهر

اختصاص ۲ میلیارد تومان برای خدمات مسکن مهر

http://www.bananews.ir/استاندار خراسان جنوبی از اختصاص ۲ میلیارد و ۳۳۲ میلیون تومان اعتبار برای تامین خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر استان خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) قهرمان رشید در جلسه شورای مسکن خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: از این میزان ۶۰۰ میلیون تومان برای ساخت ۱۲ مسجد با همکاری بسیج سازندگی در واحدهای مسکن مهر اختصاص یافته است.

وی افزود: همچنین حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای آبرسانی طرح‌های مسکن مهر اختصاص یافته است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای فاضلاب واحدهای سایت ۲۰ و ۲۵ هکتاری مسکن مهر بیرجند اختصاص یافته است، ادامه داد: به این منظور برای آماده‌سازی و محوطه‌سازی مسکن یک هزار و ۷۳۰ واحدی مددجویان بهزیستی ۴۳۲ میلیون تومان اختصاص یافته است.

محمود محسن‌زاده، مدیرکل مسکن و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سال‌جاری سال اتمام مسکن مهر در استان است، اظهار کرد: باید تمامی پروژه‌هایی که در استان آغاز شده تا پایان سال به اتمام برسد.

وی سهمیه استان در ساخت مسکن مهر را ۲۵ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی دانست.

مدیرکل مسکن و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اتمام ساخت ۱۳ هزار و ۷۸ واحد مسکن مهر در استان افزود: تاکنون پی‌سازی ۲۴ هزار و ۲۳۸ واحد انجام شده و ۱۹ هزار و ۷۷۷ واحد نیز کار اجرای اسکلت آن به انجام رسیده است.

محسن‌زاده با اشاره به اینکه سقف ۱۸ هزار و ۴۹۹ واحد مسکن مهر نیز زده شده است، ادامه داد: تعداد ۱۷ هزار و ۱۶۷ واحد نیز کار سفت‌کاری آن انجام شده است.

وی با اشاره به ساخت ۲ هزار واحد مسکن مهر مازاد بر نیاز در مرکز استان تصریح کرد: حدود ۴ هزار و ۵۰۰ واحد نیز برای سهمیه سال ۹۱ پیش‌بینی شده که به صورت انبوه‌سازی نخواهد بود و در قالب امور خودمالکی انجام می‌گیرد.

مدیرکل مسکن و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح ۲ هزار واحد مسکن مهر آماده در استان گفت: به سبب مهیا نبودن خدمات زیربنایی، این واحدها برای تحویل به متقاضیان مشکل دارند.

محسن‌زاده خواستار تکمیل امور و خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر استان شد و اضافه کرد: تفکیک عرصه، اعیانی، اسناد، فروش اقساطی و خدمات زیربنایی به واحدهای مسکن مهر باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل مسکن و شهرسازی خراسان جنوبی مشکل اصلی مسکن مهر را تامین خدمات زیربنایی در مرکز استان دانست و افزود: حدود ۱۸ هزار واحد مسکونی در مرکز استان کار ساخت آن آغاز شده و در سایت‌های مختلف به بهره‌برداری رسیده و با مشکل تامین خدمات زیربنایی مواجه هستند.

 

 

    نظرات