۳۷ طرح در قالب مهر ماندگار آغاز شده است

۳۷ طرح در قالب مهر ماندگار آغاز شده است

http://www.bananews.irمعاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه بناهای حمل و نقل گفت: امسال در قالب مهر ماندگار ۳۷ طرح با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومان در سطح کشور آغاز شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) 'احمد صادقی' روز چهارشنبه در حاشیه سفر وزیر راه و شهرسازی به کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا پایان فعالیت دولت دهم این ۳۷ طرح ماندگار به بهره برداری می رسد.

وی گفت: تا پایان فعالیت دولت دهم با اجرای ۳۷ طرح ماندگار پنج هزار کیلومتر راه آهن،‌ آزادراه و بزرگراه و راه اصلی ساخته می شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه بناهای حمل و نقل افزود: پارسال سه هزار کیلومتر انواع شبکه ریلی، آزاد راه، بزرگراه و راه اصلی در سطح کشور احداث و برای ساخت آنها سه هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

وی اظهار داشت: کل شبکه ریلی کشور ۱۰ هزار کیلومتر می باشد و هم اینک عملیات اجرایی ۱۰ هزار و ۴۰ کیلومتر نیز آغاز شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ‌طول کل آزاد راهها در سطح کشور نیز دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر می باشد و هم اینک سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه در دست ساخت است.

وی همچنین درباره باند دوم محور بندرعباس - سیرجان گفت: با وجود این که ۷۰ درصد واردات و صادرات کشور از این محور انجام می شود اما قبل از دولت نهم عرض این جاده ۹ متر بود که در پی سفر استانی دولت به هرمزگان ساخت آزاد راه این محور مصوب شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه بناهای حمل و نقل افزود: به منظور تسریع روند کار اعتبار این طرح ۵۰ برابر افزایش یافته است.

صادقی ‌طول این آزاد راه را ۳۸۴ کیلومتر اعلام و بیان کرد: تاکنون ۳۰۰ کیلومتر آن انجام و بهره برداری شده و بقیه آن نیز تا پایان فعالیت دولت دهم به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از اولویتها در استان کرمان ساخت راه سیرجان به سمت انار است که هفته گذشته در پی بازدید از این محور ‌مطالبات پیمانکار پرداخت شد و این طرح تا پایان امسال به بهره برداری می رسد

 

 

    نظرات