افتتاح پل تقاطع بزرگراه شهید محلاتی با بزرگراه امام علی(ع)

افتتاح پل تقاطع بزرگراه شهید محلاتی با بزرگراه امام علی(ع)

www.BanaNews.irپل بزرگراه شهیدمحلاتی در تقاطع با بزرگراه امام‌علی(ع) صبح امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در بازدید صبح امروز شهردار تهران از بخش شمالی بزرگراه امام علی (ع) در ‌منطقه ۸ (مسیل‌باختر) تا محدوده منطقه ۱۵ ، با توجه به آماده بودن پل تقاطع این بزرگراه با بزرگراه شهید محلاتی ، قالیباف دستور بهره برداری از این پل و تردد خودروها را صادر کرد . برنامه زمان بندی برای افتتاح این پل ، اواخر خرداد ماه تعیین شده بود .

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت : با بهره برداری از این پل ، ترافیک در بزرگراه شهید محلاتی روان شده و عبور و مرور در بخش ورودی بازار و بزرگراه بسیج نیز تسهیل می شود. خوشبختانه با تلاش همکاران در واحدهای مختلف اجرایی، این بخش‌از تقاطع میدان‌محلاتی با بزرگراه امام‌علی(ع) پیش‌از موعد مقرر به بهره‌برداری رسیده‌است تا دسترسی‌های شبکه در این محور‌ترافیکی مهم با سهولت بیشتری صورت‌ پذیرد.

مازیار حسینی اظهار کرد : به‌منظور عدم‌تداخل ترافیک بزرگراه‌های امام‌علی(ع) و شهیدمحلاتی، تقاطع میدان‌محلاتی به‌صورت سه‌سطحی طراحی شده‌است؛ شهروندانی که از جنوب به سمت شمال بزرگراه امام‌علی(ع) قصد‌عزیمت دارند، از تراز مثبت‌یک پل و در مسیر برعکس از تراز منفی‌یک تردد خواهند کرد. حرکت در مسیر بزرگراه شهید ‌محلاتی نیز در تراز همسطح طراحی و اجرا شده‌است .

وی افزود : تمامی گردش‌های این تقاطع با استفاده از رمپ‌های جهتی پیش‌بینی‌شده که این امر امکان انحراف‌ترافیک به پل افتتاح شده ، از ترازصفر را داده و همچنین به‌لطف پروردگار آغـاز‌عملیـات سایـر قسمت‌ها را میسر‌ساخته‌ است.

پل بزرگراه شهید‌محلاتی ، ۱۷۵ متر در هر دو طرف طول دارد که برای ساخت آن ۱۵۰‌هزارمترمکعب عملیات‌خاکی ، ۱۵ هزارمترمربع قالب‌بندی، هزار‌تن آرماتوربندی و بالغ‌ بر۱۰ هزار مترمکعب بتن‌ریزی صورت گرفته‌است.

همچنین جهت تسریع درعملیات‌اجرایی، برخی معارضات‌تأسیساتی ازجمله معارض لوله‌گاز ۱۲ اینچ، لوله‌آب ۳۵۰ و ۴۰۰ میلی‌متر و فیبرنوری در موقعیت‌قبلی خود حفظ‌ شدند تا از جابجایی زمانبر این معارضات جلوگیری و در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

 

    نظرات