میانبر در معاملات مجازی مسکن

میانبر در معاملات مجازی مسکن

http://www.bananews.ir/سایت مجازی اعلام قیمت مسکن در یک اقدام تازه، با راه‌اندازی لینکی تکمیلی امکان جدیدی را برای جست و جوی املاک متناسب با قدرت خرید متقاضیان فراهم کرده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این سامانه (ایران فایل) که در بسیاری موارد مرجع انجام معاملات مسکن در شهر تهران محسوب می‌شود با این اقدام تازه دو اثر مثبت و متقابلا منفی را برای متقاضیان و دولت ایجاد کرده است.

در امکان تازه، متقاضی با ورود به سایت و اقدام به ثبت‌نام می‌تواند ظرف مدت حداکثر یک‌هفته با اعلام مشخصات ملک مورد نظر و میزان قدرت خرید خود، به فهرستی از املاک پیشنهادی این سامانه از طریق دریافت ایمیلی اطلاعات از سوی سامانه، دسترسی داشته باشد. مراجعه به ایمیل برای دسترسی به قیمت ملک مورد نظر امکان مشاهده قیمت‌ها برای افراد غیرمتقاضی را کاهش می دهد و در عمل اهرمی برای کنترل بازار مسکن برای دولت محسوب می‌شود. اما وضع مقررات جدید برای دسترسی به قیمت‌ها و آدرس کامل ملک مورد نظر به همراه پروسه چند مرحله‌ای برای دسترسی به مشخصات املاک پیشنهادی ممکن است مراجعه بسیاری افراد به این سایت را به دلیل کم حوصلگی کاهش دهد؛ از سوی دیگر، از آنجا که عرف معاملات مسکن همواره به این صورت است که قیمت نهایی یا واقعی در نهایت پس از چانه‌زنی طرفین با یکدیگر مورد توافق قرار می‌گیرد و مالکان معمولا ملک خود را با قیمت‌های بالاتر از ارزش واقعی به بازار عرضه می‌کنند، اعلام مقطوع قیمت‌ها براساس قدرت خرید اعلام شده از سوی طرف تقاضا، با از بین بردن قدرت چانه‌زنی برای متقاضی عملا منجر به تثبیت افزایش قیمت به خصوص در بازار اجاره می‌شود.

 

 

 

    نظرات