توصیه رییس پردیس به ۴۰ هزار متقاضی مسکن‌مهر

توصیه رییس پردیس به ۴۰ هزار متقاضی مسکن‌مهر

http://www.bananews.ir/در سه روز اول ثبت‌نام از متقاضیان مسکن‌مهر در شهر جدید پردیس برای ۴۰ هزار واحد مسکونی، نزدیک به ۶۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مدیر عامل شهر جدید پردیس با اعلام این خبر به دنیای‌اقتصاد درباره نکاتی که متقاضیان باید در روزهای آتی به آن عمل کنند، گفت: در سه روز اول ثبت‌نام که از ۱۶ خرداد شروع شد، فراتر از ظرفیت پیش‌فروش واحدها، توسط ادارات پست شهر تهران از متقاضیان ثبت‌نام به عمل آمد و افراد با دریافت ۵ فرم ثبت‌نام از پست، مقدمات ثبت‌نام را انجام دادند اما ملاک اصلی ثبت‌نام، تحویل مدارک و فرم‌های تحویل‌شده از سوی متقاضیان به ادارات پست است. مهدی هدایت با توضیح بیشتر در این باره تصریح کرد: تاکنون از ۶۰ هزار نفری که فرم ثبت‌نام مسکن‌مهر پردیس را اخذ کرده‌اند، حدود ۱۰ هزار نفر فرم‌های تکمیل‌شده به همراه اسناد و مدارکی که اثبات می‌کند این افراد حائز شرایط چهارگانه مسکن‌مهر هستند را تحویل مراکز پستی داده‌اند و متناسب با زمانی که این افراد مدارکشان را تحویل می‌دهند در اولویت واگذاری واحدها پس از مراحل ساخت قرار خواهند گرفت. هدایت با تاکید بر اینکه واحدهای پیش‌فروش شده ظرف ۱۸ ماه ساخته و تحویل افراد می‌شود، گفت: کسانی که مطمئن هستند فاقد یکی از شرایط چهارگانه‌اند یا افرادی که صاحب ملک مسکونی هستند، حتما از ادامه ثبت‌نام و تحویل مدارک انصراف دهند تا فرصت ثبت‌نام برای متقاضیان واقعی ضایع نشود. مدیر عامل پردیس همچنین به متقاضیان توصیه کرد: افرادی که حداقل توان تامین ۱۵ میلیون تومان آورده‌نقدی ظرف ۱۸ ماه را ندارند، در این پروژه ثبت‌نام نکنند.

فرم یک چیست؟

در فرم شماره یک ارائه شده به متقاضیان مسکن‌مهر، متراژ مفید واحدها شامل ۸۰ مترمربع، ۹۵ مترمربع و ۱۱۵ مترمربع نوشته شده است که حق‌انتخاب آن با متقاضیان است. برای این واحدها همچنین قید شده که متقاضی باید به ترتیب ۱۵ میلیون تومان، ۲۵ میلیون و ۳۵ میلیون تومان پول نقد در طول ساخت‌وساز واریز کند. براساس این فرم، حداقل واریز اولیه به محض اعلام واجدشرایط بودن متقاضی از سوی وزارت راه‌وشهرسازی، ۵ میلیون تومان است اما چنانچه متقاضیان بیش از این رقم را در ابتدا واریز کنند، از اولویت انتخاب واحد و تحویل سریع‌تر بهره‌مند خواهند شد.

فرم پنج چیست؟

فرم شماره پنج همان ابزاری است که دولت به سادگی آب‌خوردن، رد صاحب‌خانه بودن متقاضیان را می‌تواند بزند! این فرم بعد از آنکه توسط متقاضی تکمیل شد، از طریق پست در اختیار اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران قرار می‌گیرد و این اداره از طریق شبکه مرکزی سازمان ثبت اسناد کل کشور، مالکیت احتمالی فرد نسبت به ملک و زمین در هر نقطه از کشور را استعلام می‌کند به این معنی که در استعلام ثبت، مشخصات هر ملکی که به نام متقاضی وجود دارد رویت می‌شود و در این صورت، فرد فاقد شرایط مسکن‌مهر شناخته می‌شود. در این استعلام، نه تنها خود فرد متقاضی بلکه همسر و فرزندان تحت تکفل او نیز نباید صاحب ملک مسکونی باشند و اگر هر کدام از عضو خانواده، از سال ۸۴ تاکنون مالک ساختمان یا زمین بوده باشند، سرپرست خانوار صلاحیت مسکن‌مهر را از دست می‌دهد.

 

 

    نظرات