پروژه راه کلاچای به قزوین نیازمند دو هزار میلیارد ریال اعتبار است

پروژه راه کلاچای به قزوین نیازمند دو هزار میلیارد ریال اعتبار است

http://www.bananews.ir/نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تکمیل پروژه راه کلاچای - رحیم آباد - قزوین به دوهزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)'محمدمهدی رهبری املشی' روز شنبه در گفت وگو با ایرنا در رودسر با بیان اینکه این پروژه جزو طرح های کددار بوده و ردیف اعتباری دارد، افزود: تخصیص ۹ میلیارد ریال اعتبار کنونی برای اجرای این طرح سنگین ، کافی نیست.

وی اظهار کرد: اگر روند تخصیص اعتبار به همین منوال پیش برود، باید سالیان سال منتظر تکمیل این پروژه باشیم.

نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای اجرای این پروژه لازم است متناسب با حجم آن، اعتبار اختصاص داده شود.

وی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی و مسئولان محلی بر روند اجرا و تحقق این پروژه اتفاق نظر دارند و ما هم تلاش می کنیم اعتبار بیشتری برای این پروژه جذب کنیم.

رییس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: هم اکنون روند اجرایی پروژه راه کلاچای - رحیم آباد - قزوین درحال انجام است اما با اعتبار منظور شده کار زیادی نمی توان پیش برد.

رهبری املشی گفت: این پروژه به طول یکصد کیلومتر است و وزارت راه و شهرسازی هم که مسئولیت اجرای این پروژه را عهده دار است، به ناکافی بودن اعتبار مذکور اذعان دارد.

وی افزود: تلاش می کنیم علاوه بر مجلس، این مهم در دولت بویژه در دور چهارم سفر رییس جمهوری به گیلان پیگیری شود و اعتبار بیشتری متناسب با حجم پروژه دریافت کنیم تا به یک نقطه قابل قبولی برسد.

نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی تحقق این پروژه را در روند توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری و نیز اشتغال و رفع بیکاری جوانان بسیار اثربخش دانست.

وی با بیان اینکه کار ساخت سد پلرود به خوبی پیش می رود، افزود: در چند سال اخیر دولت خدمتگزار اعتبارات خوبی برای این پروژه منظور کرده ولی باز هم این اعتبار متناسب با حجم کار این سد نیست و باید افزایش یابد.

شهرستان رودسر با بیش از ۱۴۶ هزار نفر جمعیت در شرق مرکز استان گیلان واقع است.

 

 

    نظرات