فراخوان رایگان بازرسی ادواری آسانسور

فراخوان رایگان بازرسی ادواری آسانسور

http://www.bananews.ir/مدیرکل استاندارد استان تهران از فراخوان رایگان بازرسی ادواری آسانسور به صورت محدود برای شهر تهران خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مسلم بیات، با اعلام این خبر گفت: مطابق الزامات استاندارد ملی ۱-۶۳۰۳ و دستورالعمل‌های جاری در سازمان ملی استاندارد ایران، گواهی ایمنی و کیفیت صادره برای آسانسور از سوی شرکت‌های بازرسی فنی تایید صلاحیت شده و تاییدیه‌های صادره بر مبنای آن توسط ادارات کل استاندارد استانی، دارای اعتبار یکساله است.

وی ادامه داد: لازم است آسانسورهای در حال بهره‌برداری، تحت سرویس و نگهداری مستمر بوده و به منظور حصول اطمینان از برقراری شرایط استاندارد و ایمنی، به صورت سالانه توسط شرکت‌های بازرسی فنی تایید صلاحیت شده تحت بازرسی ادواری قرار گیرد و گواهینامه ایمنی دریافت کند.بیات، با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ سازی در خصوص موضوع فوق، اظهار داشت: اداره کل استاندارد استان تهران در نظر دارد برای ارزیابی ایمنی و اطلاع رسانی، از تعداد محدودی آسانسور نصب شده در سال‌های گذشته توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده به صورت رایگان بازرسی کند.

به گفته مدیرکل استاندارد استان تهران، تمام شهروندان متقاضی انجام بازرسی ادواری می‌توانند به آدرس الکترونیکی www.tehranstandard.ir ( درخواست بازرسی ادواری) مراجعه کنند.

وی در پایان ظرفیت ثبت نام در این مرحله را محدود خواند.یادآور می شود: در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر و بازرسی ادواری سالیانه و دریافت گواهینامه ایمنی، مسئولیت مستقیم حوادث و سوانح احتمالی برعهده مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور است.

 

 

    نظرات