کامپوزیت مقاوم به خوردگی برای صنایع دریایی عرضه شد

کامپوزیت مقاوم به خوردگی برای صنایع دریایی عرضه شد

http://www.bananews.ir/پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ترکیب دو ماده اولیه، کامپوزیتی با استفاده از روش تابش پرتوهای الکترونی عرضه کردند که مقاومت زیادی در برابر خوردگی دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مریم رزازان- مجری طرح با اشاره به کاربرد گسترده کامپوزیت ها (مواد ترکیبی) در صنایع مختلف گفت: کامپوزیت ها بر مبنای پلیمر، سرامیک و فلز هستند که برای رسیدن به خواص مورد نظر و با توجه به نوع کاربرد با مواد مختلفی به عنوان تقویت کننده ترکیب می شوند.

وی افزود: یکی از موادی که مورد توجه پژوهشگران واقع شده استفاده از تقویت کننده پرک شیشه و ذرات بسیار ریز شیشه در اپوکسی است که در این پژوهش این دو ماده با مقادیر مختلف ترکیب و پس از پخت، نانوکامپوزیت اپوکسی-پرک شیشه با مقاومت مناسب در برابر آب تولید شد.

مجری طرح، افزایش مقاومت این کامپوزیت با استفاده از روش تابش پرتوهای الکترونی را مرحله دوم این طرح ذکر کرد و یادآور شد: نتایج به دست آمده نشان می دهد که کامپوزیت اپوکسی-پرک شیشه پرتودهی شده مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارد.

رزازان با اشاره به کاربردهای این کامپوزیت، خاطرنشان کرد: این نانوکامپوزیت در صنایع دریایی، مخازن حمل و نگهداری مواد شیمیایی، صنایع پوشش دهی و مقاوم سازی در برابر خوردگی کاربرد دارد.

 

    نظرات