افزایش دسترسی همسطح به بزرگراه امام علی (ع) در جنوب تهران

افزایش دسترسی همسطح به بزرگراه امام علی (ع) در جنوب تهران

http://www.bananews.ir/شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اهمیت توسعه معابر شهری منتهی به بزرگراه امام علی (ع) از افزایش دسترسی همسطح این بزرگراه به ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم (ع) خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عظیم بابایی امروز در گفت‌و‌گو با فارس ضمن اشاره به اهمیت توسعه و افزایش ظرفیت شبکه معابر شهری منتهی به بزرگراه امام علی (ع) از افزایش دسترسی همسطح این بزرگراه به ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم (ع) خبر داد.

شهردار منطقه ۲۰ گفت: با اتصال بزرگراه شهید آوینی (کمربندی شهرری) به ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم (ع) دسترسی همسطح بزرگراه امام علی (ع) در این منطقه افزایش می‌یابد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دسترسی مورد اشاره با معبری به عرض ۴۰ متر و ۴۲۸ مترطول انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امتداد بزرگراه امام علی (ع) در این منطقه در دو فاز اتصال بزرگراه دولت آباد به کمربندی شهرری و اتصال بزرگراه شهید آوینی به بزرگراه شهید تندگویان (بهشت زهرا سلام‌الله) در حال اجراست به منظور تسهیل دسترسی مسافران به حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، افزایش دسترسی و توسعه شبکه معابر شهری منتهی به این بزرگراه در دستور کار شهرداری قرار دارد.

بابایی به اجرای همزمان پروژه امتداد بزرگراه امام علی (ع) در این منطقه و اتصال این بزرگراه به ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم (ع) از طریق شریان‌های فرعی اشاره کرد و اظهار داشت: با بهره‌برداری از پروژه امتداد بزرگراه امام علی (ع) در این منطقه بار ترافیکی تحمیلی بر معابر شهری اطراف حرم حضرت عبدالعظیم (ع) افزایش می‌یابد که مناسب سازی و بهسازی شبکه معابر از جمله برنامه‌های اولویت‌دار در سال‌جاری است.

این گزارش حاکی است، بزرگراه امام علی (ع) به عنوان بزرگ‌ترین بزرگراه داخل شهری کشور محسوب می‌شود که با امتداد آن در داخل منطقه ۲۰ موجب کاهش حجم ترافیکی به داخل شبکه معابر شهری شده و گره ترافیکی شرق این منطقه را برطرف می‌کند.

 

    نظرات