درخواست از مشترکان تهرانی برای مدیریت مصرف آب

درخواست از مشترکان تهرانی برای مدیریت مصرف آب

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از شهروندان این شهر درخواست کرد با توجه به آغاز فصل گرما و نزدیکی تابستان، نسبت به مدیریت مصرف آب در سطح استان تهران و البرز دقت و توجه لازم را به عمل آورند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) خسرو ارتقایی در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت تامین آب پایتخت از افزایش ۵۰ درصدی حجم آب ورودی به مخازن سدهای تهران و البرز از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته خبر داد.

به گفته وی حجم آب ورودی به مخازن سدهای تهران از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۰) تاکنون به یک میلیارد و ۸۶۳ میلیون مترمکعب رسیده است. از این میزان آب ورودی به مخازن سدهای استان تهران و البرز ۵۵۳ میلیون مترمکعب برای مصارف بخش شرب و ۵۵۳ میلیون مترمکعب نیز برای مصرف بخش کشاورزی تامین شده است.

ارتقایی با اشاره به این‌که حجم آب موجود در مخازن سدهای استان تهران در زمان حاضر یک میلیارد و ۱۰۲ میلیون مترمکعب است، افزود: این میزان در مقایسه با ۸۹۰ میلیون مترمکعب در زمان مشابه پارسال، بیش از ۲۱۲ میلیون مترمکعب افزایش نشان می‌دهد.

به گفته مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران هم اکنون حجم آب موجود در مخازن سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو به ترتیب ۲۰۵، ۸۷، ۲۲۶، ۴۲۲ و ۱۶۲ میلیون مترمکعب است.

وی بار دیگر از مشترکان آبی پایتخت درخواست کرد با توجه به آغاز فصل گرما و نزدیکی تابستان، نسبت به مدیریت مصرف آب در سطح استان تهران و البرز دقت و توجه لازم را به عمل آورند.

 

    نظرات