قیمت پیشنهادی مسکن در چهار جهت تهران

قیمت پیشنهادی مسکن در چهار جهت تهران

http://www.bananews.ir/همچنان بالاترین میانگین قیمت خرید و فروش واحدهای مسکونی به محله‌های شمال تهران تعلق دارد و از سوی دیگر کمترین رقم بدست آمده حاصل از میانگین نرخ‌های پیشنهادی فروش در بازار مسکن به مناطق مختلف در جنوب تهران منتهی می‌شود‌. همچنین قیمت متعادل در بین ۵ جهت تهران (شمال، جنوب، غرب، شرق و مرکز) به شرق تهران مربوط می‌شود و علاوه براین برآوردها نشان می‌دهد که ارزش واحدهای مسکونی در غرب تهران بیش از املاک مسکونی در مرکز شهر است‌.

متوسط قیمت فروش واحدهای مسکونی

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بررسی «قیمت‌های پیشنهادی» اعلام شده توسط فروشندگان در بازار مسکن تهران، حاکی از این مساله است که میانگین قیمت پیشنهادی هر متر مربع واحد مسکونی نوساز در شمال تهران ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان، غرب تهران متری ۳ میلیون تومان، شرق تهران متری ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، مرکز تهران متری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و بالاخره در جنوب تهران متری یک میلیون و ۴۷۴ هزار تومان است‌.

همانطور که مشخص است ستون امروز نبض بازار از هرگوشه تهران، ۵ نمونه واحد مسکونی که متراژ و سن بنای آنها شبیه به یکدیگر است را مورد بررسی قرار داده و رقم میانگین را محاسبه کرده است‌.

شواهد در بازار مسکن محله‌های شمال تهران بیانگر این موضوع است که کمترین قیمت پیشنهادی در چند روز گذشته هر متر مربع بیش از ۳ میلیون تومان و بالاترین نرخ اعلام شده نزدیک به ۶ میلیون تومان بوده است‌. البته یک نکته که همیشه در بازار معاملات مسکن در شمال تهران به نقل از مشاوران املاک مطرح می‌شود این است که قیمت گذاری برای واحدهای شمال تهران سقف مشخصی ندارد؛ چراکه اکثر واحدهای لوکس در این مناطق ساخت‌وساز می‌شوند‌.

۳ میلیون تومان، قیمت نوساز در غرب تهران

از طرف دیگر برآورد قیمت‌های اعلام شده در بازار مسکن غرب تهران نشان می‌دهد که اکثر مالکان واحدهای فروش خود را حدودا بر پایه ۳ میلیون تومان ارزش گذاری می‌کنند و این مساله تنها به واحدهای نوساز مربوط نمی‌شود؛ چراکه واحدهایی که کمتر از ۵ سال از عمر آنها می‌گذرد با چنین نرخ‌هایی به بازار فروش معرفی می‌شوند‌.

واحد نوساز در جنوب تهران متری یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

عده‌ای از بنگاهداران مسکن در محله‌های جنوب تهران به «دنیای اقتصاد» اظهار کردند: در حال حاضر حجم چشمگیری از فروشنده ها ارزش هر متر مربع واحدهای نوساز خود را بالاتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین می‌کنند‌.

 

    نظرات