ناآگاهی خریداران از قیمت‌های واقعی مسکن

ناآگاهی خریداران از قیمت‌های واقعی مسکن

http://www.bananews.ir/در بازار ناآرام کنونی برخی از خریداران که نسبت به قیمت‌های واقعی آگاهی کامل ندارند، نرخ‌هایی را بالاتر از عرف بازار می‌پردازند که همین امر منجر به گرانی مسکن می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رویه بازار مسکن تاکنون نشان داده است که اگر یک مالک قیمت مشخصی را بالاتر از عرف منطقه اعلام کند، برخی از متقاضیان که به دنبال مسکن مناسب هستند از ترس گران شدن دوباره قیمتها، آن را خریداری می کنند که همین مورد هم به افزایش قیمت دامن می زند.

در واقع ناآگاهی خریداران از قیمتهای واقعی و رویه دلالان و بساز بفروش‌ها منجر به این شده است که در بازار ناآرام کنونی، برخی از خریداران که عمدتا از قشر ضعیف جامعه هستند، با مشکل مواجه شوند و قیمت‌هایی را بالاتر از عرف منطقه بپردازند.

بازار مسکن در کشور ما و به خصوص شهر تهران شرایطی دارد که عده ای آن را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرده اند و به همین جهت به تمام شرایط بازار و چگونگی افزاش قیمتها اشراف دارند؛ بنابراین می توانند در مواقعی که بازار ناآرام است از این فرصت استفاده کرده و قیمتها را افزایش دهند.

براساس این گزارش، هنگامی که یک آپارتمان در یک منطقه به قیمتی بالاتر از عرف به فروش می رسد دیگر فروشندگان هم دیگر حاضر به فروش کمتر از آن قیمت نیستند و بهانه خود را فروش یک واحد به آن قیمت می دانند در حالیکه تورم باعث افزایش قیمت نشده است.

در این بین برخی از بنگاه‌های املاک هم با فروشنده همراه می شوند و با نشان دادن یک قرارداد با قیمت مشخص، خریدار را وادار می کنند که این افزایش قیمت را بپذیرد و به این صورت، قیمت ها می تواند حتی از تورم هم بالاتر برود بنابراین خریداران باید در خرید آپارتمان به خصوص در شهر تهران، تنها آگهی های روزنامه و یا ادعاهای بنگاه های املاک را کافی ندانند و قیمت های واقعی را بپردازند.

قیمت آپارتمان در برخی از محله های تهران

براساس این گزارش، یک آپارتمان ۴۵ متری، یک خوابه، نوساز و لوکس در رسالت شمیران نو با شرایط ۲۰ میلیون تومان وام، ۲۴ میلیون تومان رهن و ۷۵میلیون تومان نقد به فروش می رسد و واحدی ۴۲ متری و نوساز تکواحدی طبقه سوم با پارکینگ و انباری در خیابان جیحون، ۹۰ میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است.

یک واحد آپارتمان ۵۰ متری در سبلان شمالی - طاووسی طبقه ۴، نوساز با آسانسور هم با قیمت هر متر مربع ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و واحدی ۴۶ متری در مجیدیه - کرمان، متری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

همچنین یک آپارتمان در خیام جنوبی به مساحت ۵۰ متر با عمر ۲ ساله بدون پارکینگ وانباری، هر متر مربع یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و آپارتمان دیگری در خیابان معلم - گوهری با همین متراژ، طبقه ۳ تکواحدی، ۱۲۰میلیون تومان به فروش می رسد.

واحد دیگری در بلوار فردوس به مساحت ۴۶ متر، طبقه چهارم، یکخوابه با پارکینگ و عمر ۱۳ساله به قیمت ۱۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در ۱۶متری امیری - گلستانی واحدی ۴۸ متری و نوساز هر متر مربع یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به فروش می رسد.

یک دستگاه آپارتمان ۴۵ متری در یافت آباد چهار راه قهوه خانه هم متری یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به فروش می رسد همچنین در نیرو هوایی یک واحد ۴۷ متری با عمر ۱۱ ساله و انباری ۱۰۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در دروازه شمیران، مازندران واحدی ۵۰ متری با پارکینگ وانباری ۱۲۵میلیون تومان از سوی مالک به فروش می رسد و جنب شهرک اکباتان یک واحد ۵۹ متری، ۱۴۲میلیون تومان قیمت دارد.

 

 

    نظرات