خانه‌های روستایی دوستدار محیط زیست/ دیوارها و سقفهای سلولزی

خانه‌های روستایی دوستدار محیط زیست/ دیوارها و سقفهای سلولزی

http://www.bananews.ir/خانه‌های دوستدار محیط زیست در یک روستا در ساحل غربی سوئد با هدف جابه جایی آسان و صرفه جویی در انرژی و کاهش اثرات زیست محیطی ساخته شده و از نظر زیبایی شناسی نیز در بخشی از منظره طبیعی جای گرفته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این ساختار چوبی بدون ستون توسط تورستن اوتسجو معمار و نجار اسکاندیناوی ساخته شده که منظره طبیعی را بدون جلب توجه زیاد نشان می دهد.

اوتسجو اظهار داشت: خانه های کوچک انرژی را به صورت اقتصادی صرف می کند و دوستدار محیط زیست هستند. این خانه ها از مواد ساختمانی اندکی تشکیل شده و قیمتهای مناسبی دارند.

خانه دوستدار محیط زیست سوئد با هدف انعکاس منظره طبیعی بدون جلب توجه زیاد ساخته شده است

این ساختار چوبی بدون ستنون به قدری کوچک است که می توان تمام آن را روی یک کامیون سوار کرد

از ویژگی مهم این خانه ها این است که به سادگی گرم و تمیز می شود. تأثیرات زیست محیطی این خانه ها محدود است که این امر در رابطه با منابع و زمینی که قرار است خانه در آن مستقر شود مورد توجه قرار می گیرد.

براساس اظهارات طراح این خانه ها، خانه های کوچک دوستدار محیط زیست به سادگی حرکت می کند، ساخت آنها با هدف حرکت و حمل و نقل آنها صورت گرفته است.

این خانه ها که "هاس ۱" نامگذاری شده ظرفیت دو نفر دارد و دربرگیرنده آشپزخانه، محل خواب، میز ناهار خوری، ورودی راهرو مانند و سایر کارکردهایی است که در ۲۵ متر مربع فضای زندگی ادغام شده است.

این خانه عمدتا از چوب ساخته شده است و جدا از مسئله تجزیه پذیر بودن آن از نظر زیبایی مورد توجه قرار گرفته است.

تمام دیوارها و سقفها دارای لایه های پوشانده تجزیه پذیر و سلولوزی هستند که در مقابل آب و باد مقاوم هستند. این درحالی است که رطوبت می تواند وارد خانه شود و همچنین از آن خارج شود این ویژگی به زمانی که خانه مورد استفاده قرار نمی گیرد یا درحال گرم شدن نیست موثر تلقی می شود.

 

    نظرات