واحدهای مسکونی ویژه اقشار کم درآمد در مشهد به بهره برداری رسید

واحدهای مسکونی ویژه اقشار کم درآمد در مشهد به بهره برداری رسید

http://www.bananews.ir/آیین افتتاح و بهره برداری از واحدهای مسکونی ویژه اقشار کم درآمد در مشهد برگزار شد.

۷۷۸ واحد مسکن شهری صبح شنبه توسط بنیاد مسکن استان در منطقه قاسم آباد مشهد با حضور استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولان شهری به متقاضیان این واحدها واگذار شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) استاندار خراسان رضوی در آیین بهره برداری از این واحدها اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خدمات شایسته ای در طول سالهای بعد از انقلاب در شهرها و روستاها انجام داده و از اقدامات خوب این بنیاد ساخت مسکن شهری برای افراد کم درآمد و احداث و مقاوم سازی مسکن روستایی است.

محمود صلاحی افزود: مقاوم سازی و ساخت مسکن روستایی با توجه به غیر مقاوم بودن بسیاری از این واحدها دارای اهمیت بسیار زیادی است که باید مورد توجه جدی مسئولان امر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه افزایش خدمت رسانی به روستاها باعث افزایش تولید و کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها خواهد شد افزود: به همین منظور سال گذشته با عنوان رسیدگی و توسعه همه جانبه روستاها نامگذاری و خدمات ارزنده ای به این مناطق داده شد.

استاندار خراسان رضوی اظهارکرد: هم اکنون موضوع اشتغال روستاییان و کشاورزی با جدیت دنبال می شود.

صلاحی با اشاره به ۹۰۰ هزار نفر حاشیه نشین از جمعیت سه میلیون نفری مشهد، بیان کرد: این افراد که در دو هزار و ۵۰۰ هکتار و ۶۶ محله این شهر سکونت دارند، همگی جمعیت مولد روستایی بوده اند که به دلیل کمبود امکانات به مشهد مهاجرت کرده اند.

 

 

 

    نظرات