بهره برداری از ۴ کیلومتر خط ۴ مترو تا پایان تیرماه جاری

بهره برداری از ۴ کیلومتر خط ۴ مترو تا پایان تیرماه جاری

http://www.bananews.ir/مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه مترو گفت: تا پایان ماه جاری چهارکیلومتر از توسعه غربی خط ۴ مترو تهران به طور رسمی به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هابیل درویش با بیان این مطلب اظهار کرد: ایستگاه های ارم سبز ، اکباتان و شادمان سه ایستگاه باقی مانده در خط ۴ هستند که به جز ایستگاه شادمان ، دو ایستگاه دیگر به زودی مورد بهره برداری رسمی قرار می گیرند و ایستگاه شادمان نیز به دلیل متقاطع بودن ، بعد از عملیات تکمیلی مورد نیاز ، به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: خط ۴ مترو یکی از مهمترین خطوط این شبکه به طول حدود ۲۱ کیلومتر و با ۱۹ ایستگاه است که شامل یک پارکینگ، یک پایانه و تعمیرگاه و سه پست برق بوده و از ایستگاه اکباتان (تبادلی با ایستگاه ارم سبز در خط ۵ ) در غرب تهران آغاز و پس از عبور از شهرک اکباتان ، خیابان آزادی، انقلاب اسلامی و پیروزی تا پایانه افسریه در شرق تهران ادامه می یابد .

درویش تصریح کرد: این خط در طول مسیر خود ، بخش هایی مانند فرودگاه مهرآباد ،دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیر کبیر و مراکز نظامی و مسکونی در شرق تهران را به هم مرتبط می سازد.

وی افزود: با تکمیل خط ۴ میزان جابه جایی های مترو افزایش خواهد یافت و پیش بینی می شود که شهروندان استقبال بسیار خوب و چشم گیری از ایستگاه های جدید خط ۴ داشته باشند. به ویژه با افتتاح ایستگاه ارم سبز ، مسافرانی که از کرج به تهران می آیند قادر خواهند بود علاوه بر ایستگاه صادقیه و خط ۲ مترو از طریق این خط به نقاط مختلف شهر سفر کنند.

 

 

    نظرات