عملیات بهسازی پل سید خندان تا پایان مهرماه تمام می شود

عملیات بهسازی پل سید خندان تا پایان مهرماه تمام می شود

http://www.bananews.ir/مدیر پروژه پل سیدخندان و مشاور شهردار منطقه هفت از طراحی ویژه پل سیدخندان یکی از قدیمی ترین پل های تهران خبر داد و گفت: این پل تا مهرماه با طراحی جدید به بهره برداری می رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهدی فتحی با اعلام این خبر افزود: عملیات عمرانی این پل از ۲۹ اسفند ۹۰ آغاز شده و اکنون در حال انجام است.

مدیر پروژه ساماندهی پل سیدخندان، اظهار کرد: با اقدامات انجام شده پل سیدخندان به فضایی پویا بدل خواهد شد و فضاهای بلااستفاده زیر پل بر اساس طراحی ویژه استاندار، به فضاهای مناسب تبدیل می شود.

فتحی اظهارکرد:‌ در گذشته زیر این پل ۱۶ خط تاکسی و دو خط اتوبوس وجود داشت و همچنین محل عبور هشت هزار و ۲۰۰ تاکسی بود . پارک خودروها هم از دیگر معضلاتی بود که به شلوغی هرچه بیشتر زیر این پل اضافه شده بود اما با بهسازی که در حال انجام است بزودی فضای مناسبی از ‌ترمینال های تاکسی و اتوبوس، ‌سرویس بهداشتی و دیگر فضاهای خدماتی طراحی شده این ‌پل قدیمی به فضایی ماندگار تبدیل می شود.

فتحی تاکید کرد: در طراحی جدید زیر پل سیدخندان، هیچ یک از خطوط حمل و نقل عمومی (تاکسی و اتوبوس) حذف نخواهد شد بلکه بر اساس طراحی جدید فضا و توان عملیاتی ترافیکی زیر پل ساماندهی می شود.

وی درباره طراحی روی پل سیدخندان نیزگفت: روی پل سیدخندان با رنگ و نور بهسازی خواهد شد اما طراحی آن تغییر نخواهد کرد.

مشاور شهردار منطقه هفت شهرداری تهران گفت: پل سیدخندان از قدیمی ترین پل های تهران است و محور شرق را به غرب متصل می کند و رفت و آمد خودرو در آن ۲۴ ساعته جریان دارد.

فتحی از جمله دلایل شلوغی پل سیدخندان را وجود برخی مراکز همچون موزه رضا عباسی یا وجود یک صنف کاری همچون کاغذدیواری و دکوراسیون در ابتدای خیابان سهرودی ذکر کرد.

 

    نظرات